Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg nem jó semmire a...

Tényleg nem jó semmire a Rubint Réka, Béres Alexandra, stb dvd?

Figyelt kérdés

Egyik kérdéshez írt válaszok arra utalnak, hogy az ilyen dvd-k csak a túlsúlyosaknak valók hogy megedződjenek meg elinduljon a fogyás.

A vékonyaknak pedig konditerembe kell járni meg ilyesmi, hogy formálódjanak.

Én vékony vagyok, igazából csak feszesíteni szeretnék meg egy kis enyhébb izomzatot, csak annyira hogy még nőies maradjak, meg formás is.

Viszont nekem nincs pénzem konditeremre, és az a hű-de-egészséges-étkezés sem megoldható az életemben.

Viszont én nem Rubint Réka testről álmodozom. Csak legalább valami kis feszességet, hogy látszódjon rajtam, hogy karban tartom magam.

Futni meg ilyesmit nem tudok, mert fáj tőle a térdem. A kondigép (ellipszistrénerre gondoltam) meg egyelőre nem oldható meg. Fitness dvd-kre kezdtem tornázni, váltogatom őket, Béres Alexandra, Rubint Réka, Norbi, Zumba, meg sokféle külföldi, hogy ne unjam meg.

Több helyen olvastam, hogy igenis látszik a változás ha rendszeresen csinálja az ember.

Elég rossz, hogy mindenféle ellentétes véleményeket lehet olvasni, az ember már nem tudja, mit higgyen.

Én tehát nem annyira tudatosan tornázok, hanem mikor ráérek, akkor előveszek egy dvd-t és arra tornázok. Az, hogy az most kardio vagy nem kardio meg keményebb vagy lazább, az a kedvemtől függ. De én úgy gondolom, hogy ha sikerül rendszeressé tennem a mozgást, akkor valami úgy is fog látszódni rajtam.

Mit gondoltok erről?


2011. szept. 26. 09:53
1 2
 1/13 TOMAtm ***** válasza:
ha nem csinálsz semmilyen sportot akkor jó a runbint réka.de ha pl bicajozol,futsz úszol akkor annyit ér mint papírzsákon a lakat.olyankor eredményt csak súlyzózással vagy drasztikus aerob edzéssel tudsz elérni.
2011. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Erre én is kíváncsi lennék!!

Nem engedhetem meg,hogy konditermbe járjak és különféle porokat igyak edzés után.

Ezektől a dvd-től vajon tényleg lehet kemény izmos fenekünk!!

Kitartást kívánok a kérdés írójának a tornához!!!!!!!!!!!!

2011. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

De,azért a semmitől jobbak ezek a dvd-ék.

Amiért sokan háborognak ellene és nekem sem tetszik az a tálalása.

Mert mindkét hölgy testépítő edzést és szálkásító diétát követ,attól néznek ki úgy ahogy,nem ezektől a dvd-s gyakorlatoktól.

Sima saját súlyos gyakorlatokkal és egy ugrókötéllel,egyszerűbben is lehet ezt csinálni.

Ha meg gyenge/fáj a térded,akkor kezdj el rendszeresen guggolni saját súllyal,egyre többet.

2011. szept. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
nem sz.arok, de lehetne jobb + emiatt az időt nem éri meg.. hetente 2-3 alkalommal lejárnál mondjuk .. pfff kickboxolni, ott 6x keményebben megmozgatnának, mint egy ilyen videó előtt te magadat, akkor melyiknek van értelme? feszes test, izomépítésnek meg semmi köze az egészhez, oda alap egy megfelelő étrend stb.
2011. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már írtam, hogy nincs pénzem konditeremre, nyilván akkor órára sincs pénzem.
2011. szept. 26. 16:49
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja és a "lejárás" nálam két helységgel arrébb levő városba való buszozást jelent, ami már egy alkalommal is közelít az 1000 fthoz. Kösz, nem...
2011. szept. 26. 16:50
 7/13 Coney válasza:
77%
Sokan leszólják ezeket a dvd-ket, de személyes tapasztalat alapján mondhatom, hogy van eredménye a Rubint Réka dvd-knek. Én vékony testalkatú vagyok, naponta tornázom és igen is megvan az eredménye, pl. feszesebb a testem és formája az alakom. Persze biztosan nem hasonlítható össze a konditermes edzésekkel, de akinek nincs lehetősége eljárni kondizni, annak sokan számíthat az otthoni torna is. Meg persze kiegészítve futással, esetleg biciklizéssel, ami úgy szint ingyenes.
2011. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
persze, mindig a lehetőségek alapján kell mérlegelni. én sem tanulhatok kínában wudang kung-fut, többek között pár 1000 km miatt.
2011. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tornázz ilyen DVD-kre! Mikor duci voltam, a barátnőmmel (aki világ életében vékony volt, de nem mozgott semmit) kezdtem el itthon ilyenekre edzeni, és ugyanúgy nem tudott felkelni a szőnyegről egy 60 perces torna után, mint én. :)
2012. jan. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
88%

A legfontosabb, mielőtt bármilyen edzésbe vagy diétába fogsz: az elszántság és az akaraterő. Mert amiket itt írsz, úgy látom az hiányzik belőled a leginkább! A "hű-de-egészséges-étkezés" nem kerül sokkal több pénzbe, mint egy átlagos magyar ember napi étkezése. Ezt csak azok hiszik, akik nem értenek hozzá. Ha megnézel egy diétás étrendet, akkor észre fogod venni, hogy semmivel nem drágább, mint amit eddig ettél. Persze nem tud mindenki füstölt lazacon meg kaviáron diétázni, de vannak ennél sokkal olcsóbb diétás ételek is. A mozgás nem köthető a konditeremhez, viszont rosszul tudod, hogy egy Béres Alexandra vagy egy Rubint Réka dvd nem hasznos. Már hogy ne lenne az? Csináld végig (de ne pihend meg feküdd,üld végig a felét), aztán a végén, mikor ömlik rólad a víz és másnap izomlázad lesz, rájössz milyen hasznos.

Ahhoz, hogy olyan tested legyen, mint ennek a két nőnek, szintén ne feledd, hogy ez egy életmód, álmodozni lehet róla, de sajnos évek kemény munkája, hogy valaki így nézzen ki. Két fajta megoldás van, az egyik, hogy munka vagy tanulás mellett egy előírt, kőkemény diétát folytatsz, és hetente legalább 3 alkalommal sportolsz, minimum 1,5 órát, és ilyenkor úgy izzadsz, mint egy versenyló. Vagy Rékához és Alexandrához hasonlóan te is edző vagy, aki napi 2 vagy akár 3 edzést tart - ahol persze ő is mozog, aztán a nap végén még plusz 1 órát edz. Így persze ez a kemény diéta nem kell, ők sok mindent ehetnek, mert rengeteg kalóriát elégetnek.

Én most kezdtem újra edzeni, kondiba járok, és van személyi edzőm. Hetente 3szor járok hozzá: első alkalommal lábra edzünk, második alkalommal kardió edzés van, és végül felső test. Hasra és hátra minden alkalommal! Emellett eljárok futni, mivel én se bírtam eleinte a futást, így kitaláltam, hogy kinézek magamnak egy távolságot (pl. utca vége) odáig elfutok, kocogok kicsit, aztán a másik utca vége. Ha közben érzem, hogy fáj, szúr az oldalam, ütemre számolok - 1,2,3,4,5,6,7,8 - és észre se veszem, máris az utca végén vagyok, és nem a fájdalomra, hanem a számolásra koncentráltam. Lehet hogy bután hangzik, de nekem ez bevált! És este futok, mikor senki nem zavar. Mindezek mellett én is tornázok Alexandra dvd-re, és az is nagyon hatásos (hétvégén általában)

Mivel írod, hogy neked nincs pénzed kondira, akkor hetente 5 vagy 4 alkalommal csinált végig a dvd-éket. Régen, diák koromban ugyan így voltam, nem volt pénzem, így vettem egy Béres Alexandra dvd-ét és arra tornáztam. Arról pedig, hogy fáj a térded futás közben: nekem másfél hónapig úgy fájt a térdem és a keresztcsontom, derekam a konditól, hogy néha feküdni se tudtam. 2 hónap után elmúlt. Ilyen az élet, a szépség fájdalommal jár! Biztosan le fogsz sérülni meg fájni fog itt-ott, az izomláz állandó lesz, de ezt le kell győzni, és aztán meglepődsz magadon, mire vagy képes...

Az én diétás étrendem:

- nem eszek fehér kenyeret, se egyéb pékárút, csak magvas barna kenyeret, de azt is max. reggelire

- cukrot csak a teába, kávéba rakok és abból is keveset, de én sajnos nem tudom anélkül meginni ezeket

- facsart citrom leve és víz, minden nap iszom legalább 4 decit

- imádom a colát, de már csak light colát iszom, erről nem tudok lemondani

- tésztát kb 2-3 hetente eszek, disznó húst soha!, marha húst szintén 2-3 hetente

- felvágottat is ritkán, max. csirkemellből készült sonka. ugyanis a magyar felvágottakban nagyon sok a só és egyéb adalékanyag...

- és persze a csokik és egyéb cucli-muclik kilőve

Ne feledd, elszántság kérdése! Ja, és én szedek még L-carnitine is edzés előtt, attól aztán tényleg leizzadsz.

2013. aug. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!