Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértők segítségét kérném,...

Hozzáértők segítségét kérném, étkezési tanácsokban a diéta és az alakformáló edzések közötti átmenet tekintetében hogyan járjak el?

Figyelt kérdés

24/F vagyok, 178cm és 68 kg


Alapvetően nehezebben izmosodok viszont ehhez az párosul hogy viszonylag könnyen tudok zsírosodni.

A nyáron kicsit elengedtem magam aminek az lett a következménye, hogy felmentem 74kg-ra ( testzsírnövekedés)

Nyár végén rájöttem hogy ez nem állapot elhatároztam hogy a felszedett zsír lefaragom. (Tudom hogy a magasságom és a korom alapján ez a testsúly ideális lenne, de szinte csak a derekamra hasamra ment) Elkezdtem rendszeresen sportolni, egészségesen enni, majd az egészséges étkezésből elkezdtem egy diétát is. Mára sikerült leadnom a felszedett pár kilót, a sportnak köszönhetően minimális izomveszteséggel; Most hogy ezt a sikerélményt megtapasztaltam, meg úgy a mozgást és egészséges táplálkozást elhatároztam hogy alakot formálni, és egy kicsit erősödni izmosodni is szeretnék. Jó lenne megint 74-75 kg lenni csak más összetételben :)

Hozzáértők segítségét kérném, hogy a testalkatom figyelembe véve( könnyű zsírosodás, nehezebb izomépítés) plusz egy diétás periódust épphogy befejezve hogyan kéne táplálkoznom, és edzenem a céljaimhoz? Azt már sokszor hallottam hogy a diéta hülyeség volt, és inkább edzenem kellett volna egyből, augusztusban aztán később diétázni akkor csak annyit tudtam hogy le akarom adni a derekamat, a jelen helyzetre kérnék tanácsot!


Köszönöm szépen!


2011. okt. 10. 13:10
 1/2 A kérdező kommentje:
Ami még fontos: Jelenleg eddig a diéta alatt szabad testsúlyos gyakorlatokat végeztem( fekvőtámasz, huzódzkodás, sok sok hasizomgyakorlat) és mellette hetente legalább 4 szer aerob mozgás( ált 45 perc szobabiclikli, vagy futás, foci) Most, egy rokontól sikerült szereznem egy multifunkcionális edzőgépet otthonra.
2011. okt. 10. 13:15
 2/2 dirtboy ***** válasza:

az kinézetedet/körvonalaidat/ úgy tudod változtatni hogyha izmot építesz.izomépítéshez pedig tömegnövelő edzés kell.

így felszedsz pár kiló izmot, és nyárra pedig fogyis diétával eltünteted a felesleget ami a tömegnövelő étrendtől feljött.

2011. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!