Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fehérje por káros?

A fehérje por káros?

Figyelt kérdés
Azért kérdezném mert 175 centi vagyok 68 kilóval, de ennek ellenére pálcika vékony vagyok, és ez engem rettenetesen zavar. Eljárok rendszeresen edzeni, de nem tudok annyit enni naponta(nem fér belém, vagy ha nagynehezen igen, akkor sincs annyi időm) hogy meglegyen a megfelelő fehérjebevitel, ami az én esetemben 140g körül van. Sportolók és edzők eddig mind ajánlották az ilyen fehérje porokat, de amikor édesanyám meghallotta az ötletemet, nagyon ellenezte mert hogy mennyire káros, és hogy 15(mindjárt 16) évesen még nem kellene mert bajom lesz tőle. Amikor megkérdeztem hogy pontosan mire gondol, nem kaptam választ. Tényleg ennyire káros lenne? Pontosan mi bajom lehet tőle?
2011. okt. 30. 13:30
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:
92%

anyukád téved,egyébként sem hiszem hogy tudja hogy miket tartalmaz szóval honnan is tudhatná ő,na mindegy hagyjuk a szülőket.

nem káros a protein táplálékkiegészítő,lényegében táplálék por formájában és nem több.

ezt nézesd meg a szülőkkel.

http://www.youtube.com/watch?v=yHnmsrMbqLY

2011. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is ezt a videót kerestem már, amikor megláttam a kérdést. Sajnos nagyon sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mi is az a fehérjepor, vagy egyáltalán a fehérje. Így sokszor keverik a szteroidokkal, amik ugye gyógyszerek.
2011. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a videót, én is sokat tanultam belőle. Leírom majd hogy mire jutottam :D
2011. okt. 30. 15:30
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Ezt is érdemes még megmutatni:

[link]

2011. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 cynic ***** válasza:
85%
nem káros, de nem szabad túlzásba vinni. a fehérjeszükségleted max felét vidd be porból, a többit "rendes" ételekből fedezd!
2011. okt. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem káros.


Ha ilyesmit vennél érdemes részletesen utána nézned, a gugli segít ebben.(sok kritérium van pl az ár, a laktóz ha pl laktózérzékeny vagy stb).


Nem akarom megbántani anyukádat de fogalma sincs miről beszél. Minden táplálék kiegészítő sűrített kaja a maga nemében. Persze mesterséges, de semmilyen formában nem káros. én 5 éve szedek ilyesmit és semmi bajom.


15 és 16 évesen pedig gyerek vagy még, a szervezeted is épül, fejlődik ne akard sürgetni(ettől még szedhetsz tápkieget). Én a te korodban 55 kiló voltam, most tíz évvel később 90 körül vagyok. 18 éves koromig képtelen voltam hízni szóval nyugi.


Egyébként ha tömeget akarsz felszedni egy tömegnövelő lehet jobb döntés lenne.

2011. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
43%
Helyedben mindenképpen felkeresnék egy jó rutinnal rendelkező edzőt! Nem kell kapkodni. 18 éves korod után tudsz majd csak igazán jól testépíteni, bár én hülyeségnek tartom. Legyél erős, ne izmos. Lehetsz te 60 kiló is de bivalyerős.
2011. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó jól beszél.Nem baj az,ha valaki vékony alkatú lehet ettől még erős.Példák okáért láttam már olyat,hogy valaki az a "tipikus izmos" volt,kockahassal,de fűnyírózás is már nehezére esett.Úgyhogy...
2014. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
57%
Az utolsó kettőnek üzenném, hogy mi az erő szerintük valójában? Ha valaki erős de nem izmos az valószínűleg nem figyel eléggé a táplálkozására.
2015. jan. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
54%
Hát igen nem lehet mindenki nagydarab. Én pl.: 170cm vagyok 58kg 16 éves és mégis 160kg-al lábazok sorozatban és 100kg-al guggolok de nem látszik semmi... :) ahogy mondják kicsi a bors de erős ;)
2015. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!