Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb ha egy futópadon...

Melyik a jobb ha egy futópadon futok vagy sétálok? Azt hallottam ha futok akkor a combom izmosabb lesz így abból nem fogyok. A comból, hasból szeretnék fogyni, a popsit formázni.

Figyelt kérdés
Tornázni nem szeretnék,igazából nem sok felesleg van rajtam 5-kg ezt szeretném leadni,illetve formázni.Ez megoldható gyaloglással?Mennyit kell naponta gyalogolnom?
2011. nov. 12. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Nincs helyi fogyás! Amúgy meg étrenden múlik, hogy sport mellett hogyan alakulsz.
2011. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csakhogy ,a futópad az nem abba a kategóriába tartozik mint ,hogy has gyakorlattal szeretne hasról fogyni . Első butaságot nem kéne írni. Bemegy a kövér ember mire kerül ? Nem has fekve nyomó pad stb . Futópad ,ergométer bicikli . Attól hogy nem megy veled a gép ,te még egy előírt távot teszel meg . Persze tartani kell egy komolyabb sebességet . Én példáúl anno Kill-boatoztam ott az ergométert 2:15 perc /500 méteren kellett menni és mondjuk 40 percig hát az igen csak felviszi a pulzust szóval már két helyen használtuk a gépeket ha össze rakjuk . Ezek a gépek , nagyon jók csak megfelelő sebességet és szabályosságot kell belevinni . Az a gond inkább ,hogy egy ergométert sokan szabálytalanúl használnak ,mert aaa hát húzok rajta hátra megyek előre jövök aztán jóvan az . Szóval lehet ezeket használni csak utána kell nézni , hogy ne csak húzogasd pl az ergo métert . Futópadnál meg rám rámszóltak , hogy a futsz akkor szétmehet a lábad jó a séta is inkább vagy gyaloglás ,figyelj döntsd el én utána is futottam ha éppenséggel nem kimegyek futni igazság szerint nekem kényelmetlen volt ,de aki szereti annak jó . Egyébként persze izmosabb leszel ,de azért ha hosszútávokat futsz inkább akkor jó arányt érsz el .kezdésnek 20 perc futás az ideállás futópadon és utána csak felfele
2011. nov. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

tehát, mint 1. válaszoló is írta, helyi fogyás nincs.

a szervezet nem úgy működik, hogy a lábadat edzed, akkor onnan nem történik fogyás, illetve formázni csak izmokat lehet!

ha 5 kilót le szeretnél adni, akkor első sorban az étrendedet kell ehhez alakítani. a másik a sétálás. a sétálás 1%-ban segít a fogyásban. nem egy olyan mozgásforma, ami bármit is igazán befolyásol. 1,5 óra kemény edzéshez viszonyítva, persze.

még egy tévhit: futástól nem lesz izmosabb a combod. a kezdő szindróma az, hogy az elhanyagolt izmok terhelés hatására megnövelik a glikogén raktáraikat, ezért valamivel nő a térfogatuk (minimálisan) de persze ez lehet látható eleinte. ez semmi.

2011. nov. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves második, mégis szerinted mit írtam butaságot? Még mindig nincs helyi fogyás!!! A fogyás mértéke még mindig attól is függ, hogy mellette hogy eszel.

Örülök, hogy olyan okosnak hiszed magadat, és rögtön letámadod a másikat, hogy butaságot írt. -.-'

2011. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Persze hogy le lettél butázva , mivel tulajdonképpen te is azt tetted a kérdezővel ezek tényleg olyan gépek amiket pont ilyen célból használ az ember és tényleg hatásosak ha nem értelmetlenül használjuk őket . Attól , hogy nem haladsz előre bár futsz attól még nem , nem futottál egy 1 dekát se ...
2011. nov. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem butáztam le senkit, de nem baj ;)
2011. nov. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!