Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek sok az eltérés a...

Szerintetek sok az eltérés a futópad és a sima futás közt?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk futópadon 12 perc intenzív futás (14-15km/h)

ugyanolyan fárasztó mint salakon vagy betonon futni?


2011. dec. 2. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
a futás az futás , mindegy hogy betonon vagy füvön , szalagon vagy salakon
2011. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
nekünk van futópadunk azzal csak annyi a baj hogy unalmas ..mármint amikor futsz alig bírod kivárni mire elégeted azt a x kalóriát ..amúgy futás=futás mindenképpen ugyan az
2011. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék futópadon futni, nagyon unalmas lehet. Egyáltalán edzésnek mi szükség van rá? Mert értem, hogy pl. optimális és maximális pulzus keresésnél kiváló eszköz.
2011. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mr.Super TNT ***** válasza:

Na azért nem teljesen ugyanaz a kettő ,a futópadon legalább a másfélszeresét vagy kétszeresét le kell futnod a távnak ahhoz ,hogy talán érjen annyit mint a futás. A futás lényege ,hogy "elszakadj" a talajtól és "előre haladj" és ezért feltétlenül futnod kell.


Próbált ki fuss le 3500 métert szabadba és mérd az időt ,hogy mennyi idő alatt teszed meg és fusd le futógépen ugyanezt távot és ott is mérd le. Érezni fogod ,hogy nem ugyanaz azért a kettő és a futásnál ugyanazon a távon úgy elfáradsz mint a SZ.A.R.


Bocsi a csúnya szóért ,de ez így kerályosabb és kifejezőbb.

2011. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
jajj. akkor neked még nem volt futópadod vagy normális futópadod.....attól függ hogy állítod be mert ha arra állítom hogy hegyre megyek akkor biztos többet ér mintha kimennék az útra szaladgálni ami sík..:)
2011. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mr.Super TNT ***** válasza:

Bocsi ,de akkor ,már mért nem egy hegyi futással hasonlítod a döntőt emelkedőt?


Ha terepen futsz akkor is sokkal nehezebb a futás mint egy sík futópadon. Az emelkedőn felfele ,ha csak egy dombon futsz felfele akkor is sokkal nehezebb mint egy döntött futópadon. Én nem a futópad ellen vagyok ,mert én is szoktam használni néhanapján ,de attól még az igazság az marad ,hogy többet kell futópadon futni mint a szabadba. Hasonló a mozgás ,de nem teljesen és a hatások amik a testet érik azok is eltérőek.

2011. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet a közeg ellenállás miatt nehezebb a valós futás.

Meg van szembeszel is néha...

2011. dec. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
mind1 ne veszekedjünk :)
2011. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A lényeg, hogy az egyiknél mozog alattad a talaj a másiknál meg, hogy előre haladj el kell löknöd magad. Nem mondom egyikre se hogy jobb mint a másik, de a kettő azért különbözik. Emelkedőnél meg ne a sík rekortánnal vessed össze a megdöntött padot, hanem mondjuk egy Gellért-heggyel.

Amúgy ha jól tudom a két "futás" más izmokat is mozgat meg.

De a kérdésedre válaszolva, azt gondolom nem fáradsz el annyira padon, mint terepen. Nyilván azonos tempó mellett.

2011. dec. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!