Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Profi testépítők! Esténként...

Profi testépítők! Esténként két sör és két feles elfogyasztása visszavethet a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Egy hónapja járok le kondizni egy haverommal. Neki már volt egy kis tapasztalata, de én a nulláról indultam. Ennek ellenére rögtön osztott edzésben nyomtuk, heti négy edzéssel; tricepsz-bicepsz, váll-hát, láb és mell napokkal.

Azt mondanom sem kell, hogy az első két hétben olyan izomlázam volt, hogy alig bírtam kitörölni a fenekemet, de most már hozzászoktam.

Kiegészítőket nem szedek, különösebben a táplálkozásomra sem fordítok figyelmet, de edzés után mindig jól bekajálok, utána pedig mindig lemegyek a törzskocsmámba és megiszok két sört és két bolyhost.

Szerintetek hosszú távon ez visszavethet a fejődésben?

Csak mert amúgy egész jól haladok, már egy hónap elteltével is látszódik, hogy izmosabb lettem, meg nagyobb súlyokkal is bírok dolgozni mint, amikor elkezdtem.


Ilyen sablonválaszokat nem kérek, hogy "jót biztos, hogy nem tesz!", azt magamtól is tudom, inkább arra lennék kíváncsi, hogy van e bármiféle összefüggés az izomnövekedés és a mértékletes alkoholfogyasztás között?


2012. jan. 2. 16:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Napi két sört+két felest nem neveznék mértékletes alkoholfogyasztásnak. Ez így napi szinten elég durva. Az elején mindenki fejlődik akármilyen szar az étrendje nyilván, mivel előtte szart se csinált. Előbb utóbb döntened kell, megelégszel azzal amit ezzel az életvitellel elértél, vagy változtatsz a további fejlődés érdekében.
2012. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ezt a 2 linket tanulmányozd alaposan:

[link]

[link]

2012. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
hát nagyon visszavehet, mivel az alkohol csökkenti a protein szintézist! Ha komolyan gondolod ezt a sportot akkor hagyd a francba a piát, ha meg nem akkor igyál csak nyugodtan pár éve múlva alkoholista leszel ha így folytatod, de tiéd a döntés!
2012. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

en szerintem nagyon is megakadalyoza a fejlodest.

Mert,akkor vegul ne fejlodsz hanem azt a 2 sort + 2 feles lenyomod nagy nehezen de csak az alkoholt veszed le

2012. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Akkor azt gondoljátok, hogy egy idő után nem fogok ilyen intenzíven fejlődni? Csak mert ahova járok ott rendszeresen beszélik (mi inkább csak hallgatjuk) az kiegészítők, az evés, az alvás stb.. fontosságát, mégis én azt érzem, hogy csak az edzéssel már egy csomót fejlődtem.

Dohányzok is, nem is mindig alszok eleget, táplálkozásban arra azért mostanában figyelni szoktam, hogy edzés után a kajám tartalmazzon fehérjét, például sokszor mielőtt hazamegyek, hanem megeszek három gyroszt...

Meg az esti kocsmázásról sem nagyon szeretnék lemondani, jó társaság szokott összejönni, igaz minden este ugyanazok.

Szóval az a fő kérdésem, hogyha eddig ezek ellenére így fejlődtem, akkor ez valószínű ezután is így lesz, nem?

2012. jan. 2. 16:42
 6/21 A kérdező kommentje:

Nyilván nem leszek soha profi testépítő, ezt nyilvánvaló és nem is ez a célom.

Inkább pontosítom is a kérdést; Szerintetek ilyen életmód mellett, de rendszeres edzéssel mennyit lehet elérni mondjuk nyárig?

2012. jan. 2. 16:45
 7/21 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem! Tudományos és empirikus tény, hogy a fejlődés az elején nagyon gyorsan, aztán belassul. Megkérdezhetsz ezzel kapcsolatban akármilyen testépítőt, mind ezt mondja.
2012. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Dohányzol is csak gratulálni tudok.

[link]

Nem sokáig fogsz fejlődni. Ha ezeket az alapokat nem vagy képes megtenni, akkor nem csak a testépítés nem való neked, de semmilyen mozgás, még a ping pong sem.

2012. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nyárig? Hát ez összetett. Függ a genetikai adottságaidtól, étrendedtől, edzésmennyiségtől. Nem lehet megmondani. Ha szerencsés vagy akkor talán a "jól néz ki" kategóriát eléred, de marha izmos biztos nem leszel.
2012. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hmm.. mennyi profi testépítő van itt .. azta :D
2012. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!