Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzésterv ajánlást szeretnék!...

Edzésterv ajánlást szeretnék! Leírás ez alatt. Ki mit ajánl?

Figyelt kérdés

Üdv! 16 éves vagyok, és nagyon gyengék a karjaim. Eddig még semmit nem edzettem, ezért nem is tudom hogy kezdjek hozzá. Szeretném ha nagyobb lenne a teherbíró-képessége a karjaimnak, azaz a bicepsz-tricepszet akarom fejleszteni, de nem úgy ahogy a kigyúrt emberek csinálják, hanem csak azért, hogy erősebb legyek valamennyivel. Ki mit ajánl?


Néhány adat rólam: kb. 170 cm magas vagyok vékony karokkal.

Kizárólag otthon edzenék, van 5 kg-os súlyzóm is.


2012. jan. 13. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha intelligens vagy, Fegyencedzés és/vagy kettlebell.


Ha nem, hagyd inkább, egyedül nem mész semmire.

2012. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne kizárólag otthon eddzél!


Kérdésedre: húzódzkodás és fekvőtámasz. Első, ha körülményes is, de megvalósítható, nyilvános helyen is. Pl. egy játszótéren. Ha ez sötétedés után valósul meg, és a hely biztonságos, levihető a két db ötkilós egy sporttáskában. Arra jó, hogy valamilyen szinten bemelegítsd a hátad és a karod.


Nézd, ha ötször tudsz húzódzkodni és ebből 10-15 lesz, valószínű vastagabb karjaid lesznek. Vonatkozik ez a fekvőtámasz mennyiségének növelésére is.


Állj meg a lehetséges ismétlésszám előtt 1-2 vel, pl. öt helyett 3-4, és ismételj három-négy sorozatban. Edzésenként emeld az össz-ismétlésszámot, de sose erőltesd!



Edd ugyanazt mind eddig: kiegészítve napi 4 tojással, negyed kiló burgonyával - főzve. Ez legyen egy plusz étkezés. Persze 500 mg C-viamin a szabadtéri tréning miatt. Ez legyen heti 2-3. Fekvőtámasz otthon. Könnyű? Hátitáska - könyvekkel.


Jómagam hasonlóan jártam el, úgy húsz éve, de volt lábedzés is, jobban mondva mindenre edzettünk. Mára megvastagodtunk. Ha Isten megsegít talán még pár évig tudjuk tartani ezt az erőnlétet.


Sok sikert!

2012. jan. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 16. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!