Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a TRX-ről?

Mi a véleményetek a TRX-ről?

Figyelt kérdés
Szerintetek miért jó és miért nem?

2012. ápr. 27. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy edzésen voltam csak próbaképpen, de alapvetően tetszett. A stabilizáló izmok edzésére és az egyensúlyra nagyon rámegy, erő-állóképességet remekül, erőt korlátozott mértékig, ám így is elég jól fejleszt. Maga az eszköz igen változatos terhelést, sokféle, igen leleményes gyakorlatot tesz lehetővé. Az egész koncepció igen leleményes, és hatékony edzést biztosít. Mindenkinek tudom ajánlani, aki túl akar lépni az aerobik-bohóckodáson és az olyan tisztán állóképességi edzéseken, mint mondjuk a spinning, viszont nem akar annyira komoly szintre menni, hogy súlyzós erőedzésbe, tradicionális calisthenic-be vagy kettlebellezésbe kezdjen.


A hátulütő, hogy az edzések nagyon drágák, és az eszköz is indokolatlanul borsos árú. Ha szeretnél vele foglalkozni, de nem akarsz rá sokat költeni, javaslom, hogy menj el néhány vezetett edzésre, aztán otthon eszkábáld össze a kütyüt kötélből és gyűrűkből (néhány ezer forintból összehozhatod), és az edzésen tanultak mintájára eddz otthon!

2012. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én már legalább fél éve járok trx-ezni heti 1-2 alkalommal, vegyesen felváltva csoportos köredzéssel, és én azt tapasztalom, hogy nagyon szépen szálkásít, és maga az edzés is nagyon élvezetes. Attól függően, hogy ki mit akar elérni, kell megválogatni a gyakorlatokat. Vannak erőnövelő gyakorlatok, és vannak inkább állóképességet növelő gyakorlatok.


Én eljárok egy edzőterembe csoportos trx órákra, és nem tartom annyira drágának. Aerobic bérlettel lehet látogatni az órákat, és nekem kb. 700-800 Ft-ra jön ki egy alkalom. Én alternatív megoldásokkal nem próbálkoznék otthon, mert ha a kötél elszakad, miközben csinálod a gyakorlatokat, komoly sérüléseket lehet szerezni. Érdemes megvenni az eredeti trx-et, ha valaki komolyan gondolja, mert az tényleg úgy készül, hogy nem fog elszakadni.

2012. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért egy kötél nem szakad el csak úgy, még egy 200 kilós ember alatt sem. Én nagyon nem értek egyet az ilyen lenyúlással, hogy egy közönséges műanyag gyűrűt 60 ezerért áruljanak.
2012. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én a TRX-ről átváltottam a Cross Core-ra. Nekem jobban bejön. Kicsit bonyesz lenne leírni mi a különbség, de itt van pár mondat róla: [link]
2012. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 FAKESZmester válasza:

első válaszoló: azért a TRX is calisthenic gyakorlatokra épít :D

az árán kívül egy remek eszköz

2013. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!