Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elszeretnék kezdeni parkour-oz...

Elszeretnék kezdeni parkour-ozni. Hogyan kezdjem el, tudtok esetleg oktatóvideót vagy valami magyar oldalt ahol vannak trükkök, információk?

Figyelt kérdés

Hány év alatt érhetnék el egy haladói szintet?

Ha az olvasók között van parkour-os akkor szeretném megkérdezni tőle hogy hány évesen kezdett el pk-zni?



2012. jún. 4. 20:59
 1/4 anonim válasza:
parkouroktato.5mp.eu nézd meg ezt az oldalt
2012. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pl Ryan Doyle és Damien Walters 16 évesen kezdték. Bár gondolom ők nincsenek az olvasók közt. :D
2012. jún. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Chruser ***** válasza:
100%

Nos, először is a Parkour tényleges értelmét értsd meg, ehhez nagyjából elég ha elolvasod végig ezt:

[link]

Ez megadja azt az alapot amire szükséged lesz, hogy valójában értsd mit csinálsz. 5 perc kb. elolvasni, de mégis sokan ezt se teszik meg, azt se tudják mi az a Parkour csak csinálják és ebből van a sok esés, meg a többi.

Szóval, eleinte próbálj meg minél több videót nézni, lehetőleg tényleg Parkour vidiket, ha gondolod, küldj egy üzit és írok egy rakás jó csatornát, ahol tényleg igazi Parkour videókat töltenek fel.

Erő, kitartás, gyorsaság. Ezek kellenek még, de persze ezeket lehet fejleszteni. Ha még nem vagy pl. olyan erős, hogy le tudj nyomni 30 fekvőt, nem baj, majd megerősödsz.

A lényeg, hogy eleinte eddz rá kicsit, aztán ha már elég felkészültnek érzed magad, menj ki valahova és nézd meg, hogy mit tudsz csuinálni, mondjuk készítesz magadnak egy rövid és könnyű útvonalat és végig próbálsz menni rajta, a legjobb tudásod szerint.

Ebből aztán le tudod vonni a következtetést, hogy hova kell még fejlődnöd, mit megy már jobban, stb.

Igazából mindenkinek úgy kell kezdenie, ahogy saját magának jó. Én például eleinte otthon gyakoroltam, Kongokat és a Roll-t is bent, a házban tanultam meg, aztán kint a betonon. Saját igényeid szerint gyakorolj és próbálj meg másokat is bevonni. Ha egy városban laksz, akkor ott biztosan lesznek már traceurok is, többen könnyebb gyakorolni, egyik nagy előnye, hogy pl. a járókelők nem mernek annyira belétek kötni (tapasztalatból tudom) :) meg tudsz tanulni mások hibáiból vagy mozdulataiból.

Nagyjából ennyit bevezetésnek, a kérdésed leírásában találhatókra csak annyit, hogy azt csak tőled függ, hogy mennyi idő alatt érsz el egy bizonyos szintet, de ezt nem lehet kategorizálni, haladókra meg profikra, mivel ez személyi szinten működik, mindenki saját magának eddz és nem másnak, ez a Parkour egyik lényege. De, hogy válaszoljak a kérdésre, egy kb. 1-2 év alatt simán fel tudsz fejlődni egy olyan szintre, hogy már nem látod magad előtt az akadályokat és azt érzed, hogy legszívesebben mindent átugranál és át is ugrasz :) A szaltókat is bőven meg lehet tanulni ennyi idő alatt, meg a komolyabb mozdulatokat is.

Én 14 évesen ismertem meg a Parkour-t, véletlenül rákattintottam egy videóra :) akkor még nem érdekelt, aztán mikor már 15 és fél voltam, akkor gondoltam, hogy most már belekezdek, kb. fél évig csak videókat meg fórumokat böngésztem, hogy minden lehetségest megtudjak a Parkour-ról, amit csak lehet, aztán kb. mikor már 16 voltam, akkor kezdtem el komolyabban is gyakorolni.


Na, amúgy itt van pár link, ami segíteni fog, de ha küldesz egy üzit, akkor írok többet is:

www.trukkok.hu

[link]

[link]

Sajnos több magyar oldalt nem tudok mutatni, amit érdemes lenne, de itt van pár angol oldal is:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Van még rengeteg videó youtubon, meg egy rakás más fórum, ami nagyon jó és sok információt megtalálsz ott, majd meglátod, hogy kell-e még, sajna magyar oldal csak kevés van és a többsége nem is az igazat írja :(

Sok sikert!

2012. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat , igen érdekelne még link, az email em davidfiu75@freemail.hu
2012. jún. 6. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!