Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítő nagyágyúk, erről mi...

Testépítő nagyágyúk, erről mi a véleményetek? Mennyi az annyi a proteinben?

Figyelt kérdés

[link]


Egy másik kérdésnél találtam ezt a linket. Érdekesnek tűnik, de nem vonok le belőle messzemenő következtetést, kicsit "messziről jött ember"-szaga van. Az elején írt "Írtunk már arról, hogy a táplálékkiegészítők zöme miért felesleges és gyakorlatilag hatástalan," meg tulajdonképpen azt jelenti, hogy aki semmit nem csinál egész nap, annak felesleges. Aki pl. kondizik, és kell neki a 2-3 g/tskg, annak jól jön a fehérjekiegészítés, ezt oda is írták. Nem szimpatikus, hogy a hivatkozásban meg ferdítenek, de hiába, így működik a jó öreg média :D Szarul.



2012. jún. 22. 20:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, a nagyágyú megnevezés természetesen pozitív értelemben értendő, nem gúnyosan.
2012. jún. 22. 20:17
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, és ha ez igaz, legalább megoldódott a Myprotein dilemmája :D
2012. jún. 22. 20:19
 3/9 dirtboy ***** válasza:

csak kérés hogy igaz e ez az egész.

nem nagyon tudom elhinni hogy ilyen mértékű csalás még csak most derült volna ki.

2012. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Itt is kérdezték. Nem ez lesz az első szerintem és nem is az utolsó ilyen lista.

2012. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog,hogy bármelyik cég lehet csaló,az,hogy neve van,meg jó marketingje,az semmit nem jelent,sajnos ilyen világban élünk.El tudom képzelni,hogy igaz az,hogy kispórolják belőle az anyagot.

De alapban az a helyzet,hogy a táplálékkiegészítők nagy részének sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonítanak,mint amennyivel valójában bírnak.pl.a protein por is csak edzés után szükséges,fölösleges havi adagokat fogyasztani,mert nem ettől lesz izmosabb az ember,hanem attól,hogy rendesen edz,pihen,és rendben van a normál kajája.a zsírégetők szintén csak a pénztárcát fogyasztják.lehet valami hatásuk,de mivel ugye mindenképp diétázni,kardiózni kell mellette,ezért a siker nem a zsírégetőn múlik...

egészség szempontjából meg ha már annyira reklámozzák,hogy egyes termékeket még nem sportoló embereknek is fogyasztaniuk kéne,akkor nem értem,mit keres bennük pl.aszpartám,aceszulfám-k,ezeket a sarki közértben is be lehet szerezni.

2012. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

pár éve idehaza is volt ilyen lista, ismertem is a srácot, aki a méréseket csinálta, vegyész volt a KTCS-n, amúgy naturál testépítő.


már nem emlékszem a honlapra, ahová feltette az eredményeket, de nagyjából az jött ki, hogy mindegyik cuccban (biotechtől az ON-ig) nagyjából annyi protein van, mint amennyit ráírtak, +- 5% eltéréssel. Ez gyakorlatilag a mérési hibahatáron belül van.


viszont az is látszott, hogy a márkásbb cuccok (pl ON) rendszerint pozitívan tértek el, míg az olcsóbbak lefelé. pl a jóöreg cytogen wheypró 60% volt, 66 helyett.

2012. jún. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezért, pl. én alapanyagokat veszek, és magam keverem össze.

Ergo biztosan azt eszem, akkora mennyiségben %-ban, és nem fizetem meg a reklámokat, a csicsa dobozokat, meg a márkaneveket.

2012. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
HAHA milyen sz--ar érzés lehet, akik itt nyomatják hogy veddazamcsicuccokat? Oszt bebukták megint hahaha
2012. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

4: Igen, onnan vettem, de ezt oda is írtam rögtön az első mondatomban ^.-


De én is szkeptikusan állok hozzá, még pár vizsgálat kéne. Meg tudtommal az egyedi termékekben is lehet bizonyos mértékű eltérés az irodalmi értéktől.


68%: Azt elárulod, hogy miért írsz rendszeresen 2-3-4 választ egymás után? :P

2012. jún. 23. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!