Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szüleim nem szeretnék, hogy...

A szüleim nem szeretnék, hogy fehérjét vegyek. Mivel érvelhetnék?

Figyelt kérdés

Mondtam nekik hogy miért lenne jó, de azt mondják nem vehetek, mert mesterséges.. Mondtam, hogy nekem a csirkemell is jó lenne, de ahhoz hogy az fedezze a napi szükségletet sokat kéne venni, ami már nagyon drága (kb. 30000-40000 Ft havonta), ha fehérjét veszek az gazdaságosabb. Nem rég azt mondták, hogy örülnének ha valami értelmeset is csinálnék a nyáron és erre (mármint valami értelmes tevékenységre) nem is sajnálnák a pénzt. A szüleim egyébként nagyon örülnek, hogy sportolni szeretnék. Télen nagyon sokat fogytam egy hosszabb hányós betegség miatt, jó sok izom lement, nagyon érzem. Nagyon sok dolog nem megy olyan könnyedén mint a betegség előtt. Alapból nagyon kevés fehérjét viszünk be. Kb. minden másnap van hús és akkor is elég kevés, szóval igazából az alap szükséglet sem jön össze..

Szeretnék izmosodni, formásabb lenni és javítani az állóképességemen. Kondi bérletet pénteken veszek és úgy tervezem, hogy minden nap elmegyek edzeni (jobb dolgom amúgy nincs, csak segítek itthon, meg este felé találkozom emberekkel :D). Anyukám azt mondja, hogy szerinte nincs szükségem plusz fehérjére ahhoz, hogy izmosodjak... (napi 100-130 g fehérjét terveztem)


Mivel győzhetném meg a szüleimet? :) 16/L


2012. júl. 10. 23:27
1 2
 1/16 dirtboy ***** válasza:

[link]


http://www.youtube.com/watch?v=yHnmsrMbqLY


nem muszáj csirkemell,csirke comb is jó.

felső csirkecomb olcsóbb csonttal együtt is.

2012. júl. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
23%

Sportolj!

Minden másnap van hús, az bőven jó. Egyébként nem csak húsban van fehérje. Létezik növényi fehérje is.


A mesterséges vackokat el lehet felejteni. Ha izmokat akarsz, dolgozz meg érte!

2012. júl. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
utolsó ismertetnéd azt a folyamatot, amely során a tejsavófehérjét MESTERSÉGESEN állítják elő? mert én úgytudom, h a sajtgyártás 1 melléktermékéből készítik szűréssel. ergo ha a fehérje mesterséges, akkor a sajt is az...
2012. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Második te milyen mesterséges cuccról beszélsz? A növényi fehérjék meg a közelébben sincsennek az állati fehérjékhez mivel a növényi fehérjék sokkal rosszabbul hasznosulnak.
2012. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

növényi fehérje nem teljes értékű fehérje kivéve szója

mesterséges? xD

2012. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 dirtboy ***** válasza:

/A mesterséges vackokat el lehet felejteni. Ha izmokat akarsz, dolgozz meg érte!/

azokat csak ugyan el lehet,még szerencse hogy a tápkieg az nem mesterséges.


növényi fehérje pedig nem ér fel az állati eredetűvel.

2012. júl. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem sajt, túró:)

A sajtgyártás mellékterméke az író, nem savó. Összetételben nagyon hasonlóak, de nevezzük nevén a gyereket:)

2012. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
oké. bocs :D de a lényeg ugyanaz :)
2012. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen:)


Azért tekintik sokan mesterséges fehérjének, mert ugyan természetes forrásból származik, de mikroszűrés nélkül az magától nem jönne ki belőle, mikroszűrők meg csak úgy a természetben is előfordulnak, lásd homok vagy sejthártya vagy szemipermeábilis hártyák, de ezeken nem savót szűrnek:)

Maga a fehérje forrása természetes, de a kivonása már mesterséges.

2012. júl. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor a sült hús is mesterséges, mert csak nyers csirke szaladgál a réten... sőt, előtte mesterségesen megölik az állatot, mert a csirke csak döglötten finom. ^.-
2012. júl. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!