Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen feneket mennyi idő...

Ilyen feneket mennyi idő alatt lehet elérni, és milyen gyakorlatokkal?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2012. júl. 12. 13:50
 1/6 Zakathol ***** válasza:
100%

Milyen gyakorlatokkal: guggolás, kitörés, sétáló kitörés, nyújtott lábas felhúzás, fellépés.


Mennyi idő alatt: Nem meghatározható. Függ a kiindulási állapottól, az étrend minőségétől, életkortól, genetikától


végül pedig: Eleve nem biztos, hogy "pont ezt" el tudod érni, hiszen jól ismert, hogy a nőknél többféle fenéktípus van. Ezek genetikától függőek, tehát egy bizonyos pont után nem tudsz vele mit csinálni.

Viszont tény, hogy ha rendesen megizmosítod, minden fajta fenéktípusból ütőset lehet összehozni.

2012. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha mindennap csinálom ezeket a gyakorlatokat, akkor mondjuk fél év reális lenne? És naponta mennyit kellene belőlük? Tudom, hogy minden fenéktípus más, csak a "keménységére" írtam, hogy csak izom legyen rajta, semmi zsír. :)
2012. júl. 12. 13:56
 3/6 Zakathol ***** válasza:

Fél év alatt biztos, hogy nem lehetséges egy ilyet összehozni. ezek a nők profi sportolók akik évek óta küzdenek a céljuk eléréséért.


Minden nap sem szabad ugyanazt az izmot megedzeni, mivel könnyen túledzés, és izomvesztés lehet a végeredménye.


Konditermet javaslok és egész testes súlyzós edzéseket.

Nem kell megijedni a súlyoktól, mivel a nők a genetikájuk és a hormonháztartásuk miatt sem képesek nagy mennyiségű izom gyors felépítésére, így nyugodtan elő lehet venni a nagy súlyokat is(guggolásnál 30-40kg simán a nyakba vehető még egy nőnek is.)


Először kb 1 hónapig hetente 2 egész testet átmozgató, kis súlyokkal végzett edzést javaslok, hogy megszokja a szervezet a terhelést, utána lehet osztott edzéstervben gondolkozni.


Mellé tömegnövelő étrend szükséges, hogy az izmok tudjanak miből építkezni.


Mivel azonban még mindig nem tudom, hogy van-e, illetve mennyi rajtad a felesleg ezért még mindig nem tudom, hogy végső soron tömegelni, vagy szálkásítani kellene először...


Biztos ami biztos ezt azért töltsd le, olvasd el ELEJÉTŐL A VÉGÉIG:

[link]

2012. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát igazából körte alkat vagyok, 160 cm, 49 kg. Sehol máshol nincs zsír rajtam, csak a fenekemen meg a combomon, ezért nem tudom, hogy most nekem kell-e még fogyni, vagy sem. Szerinted? De tömegnövelőt azért nem akarok szedni, fehérjén meg l-karnitinen gondolkozok!

2012. júl. 12. 14:06
 5/6 Zakathol ***** válasza:

L-karnitin-t inkább fogyáshoz szokták használni, mivel energizáló is zsírmobilizáló hatása van. Persze energizálóként lehet használni tömegelés közben is.


Az, hogy nem akarsz tömegnövelőt venni, mindegy. De ha izmot szeretnél növelni akkor a fehérje mellé edzés után kell gyors szénhidrát is (amivel együtt a fehérje gyakorlatilag tömegnövelő lesz, mert abban is fehérj+szénhidrát van).

Másrészt pedig az étrended amúgy is tömegnövelő mennyiségeket fog tartalmazni, tehát a súlyod ígyis-úgyis nőni fog.


Igen, ezekkel a paraméterekkel én inkább tömegnövelést ajánlanék, majd ha már megvan 1, másfél év múlva a kívánt forma, akkor a kis felesleget le lehet szálkásítani és kész is a jó fenék.


Az ajánlott könyvben benne vannak a tömegnövelés és a szálkásítás - meg úgy eleve a normális sportolói életforma - alapismeretei, tehát mindenféleképpen olvasd el, sok mindenre rá fog világítani ami után már minden könnyebben fog menni.

2012. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, tündér vagy! ;)
2012. júl. 12. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!