Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kérdésem elég összetett,...

A kérdésem elég összetett, ezért kérem a hozzáértők válaszát! Testépitők vagy fitness trénerek: jól csinálom? És ha így folytatom mennyi idő után érek el látványos változást?

Figyelt kérdés
2hete teljes erőbedobással életmódot váltottam. A kezdő súly 63kg, 164cm, széles hát, kicsi csípő, lapos és alma formájú popsi, azaz fiús alkat. Kezdő méreteim: derék 87cm,csípő 96cm,kar 27cm, életkor 34, 1 3éves gyermek édesanya. A szülés előtt másfél évig heti 3-4 napot jártam edző terembe és számomra megfelelő alakot értem el, 60kg- osan feszes és izmos voltam, de mindent ettem. Jelenleg naponta 2szer edzem, Bodyrock.com gyakorlatok és testcsoport edzés. Edzések ideje 20-30percesek intenzíven. Étrend: gyümölcs, fehér húsok, zöldségfélék, natúr joghurt, zsír szegény túró, tej, tojás ( nincs cukor, Liszt, kenyér, tésztafélék, krumpli és egyéb szénhidrát) diabetikus a párom így olyan ételeket fogyasztok amiből teljes mértékben ki hagyom a szénhidrátot. Tudom, hogy korrai még a változás, de ilyen formában még sosem próbálkoztam. Nem vagyok nagydarab, csak rosszul hizom; pocakra! Tehát az elhatározás és a tettek azt bizonyítják , hogy valamit jól csinálok. A jelenlegi súlyom: 61kg méreteim: derék :83cm csípő:95cm kar 28cm.
2012. júl. 16. 10:56
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:

tejet hanyagolni kéne és a ch sem szabad teljesen kizárni.


egyébként mi a kérés?

az hogy mikorra lesz látványos változás?

nem tudom,nem vagyok jós.

2012. júl. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Javítom a kérés: jól csinálom, vagy valamin változtassák? A szénhidrát bevitel mi lehet, és mikor fogyasztható ( délben?)
2012. júl. 16. 11:04
 3/12 dirtboy ***** válasza:
rizs tökéletes lesz,hússal,zöldséggel fogyaszd,nincs konkrét időponthoz kötve hogy csak délben fogyaszthatod.
2012. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 dirtboy ***** válasza:
ja és szálkásító diéta kell,nem elég hogy le írod hogy ezeket eszed hanem az is fontos hogy meglegyen a kellő tápanyag és a leírásból nem derülni a mennyiség.
2012. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben,nagyon köszönöm a választ. Még egy kérdés ha a testsúly stagnál, de a méreteim csökkenek, akkor ne erőltesem a fogyást? Azaz be tudhatom izom növekedésnek?
2012. júl. 16. 11:11
 6/12 A kérdező kommentje:
Igaz: akkor átlagos étrendem mennyisegileg: reggeli: 150g natúr joghurt 1 db kopaszbarack vagy 1 nagyon vékony szelet barna valóban magvas kenyér, felvágott ,2dl tej, de a tej heti egy alkalom Tízórás: 1 alma Ebéd: lecsó: 1 cukkini 1 paradicsom 1paprika 4-5db gomba 1 tojás vagy 1 szelet sovány hús sok párolt zöldség köret nincs uzsona: 1 alma vacsora: 150g natúr joghurt 1 gyümölcs vagy sovány túró 125g és 1 gyümölcs este 17-18 után mar nem eszem semmit.
2012. júl. 16. 11:22
 7/12 dirtboy ***** válasza:
89%

izomnövekedés nem igazán lehetséges naturálon szálkásítás idején szóval ha csökkennek a méreteid de a súlyod ugyan annyi akkor én arra tudok gondolni hogy vagy nem ugyan akkor méred a súlyod,vagy ettél,ittál már,a mérleg nem elég pontos.

ilyenek.

ahhoz hogy az izom növekedjen más étrend kell más tápanyag arányokkal.

ami azt tartalmazza azt tömegnövelő étrendnek hívják.


a 6 után nem evés pedig hülyeség,egészségtelen és erősen izom lebontó baromság.

a szervezetnek este is szüksége van a tápanyagra,este nem meghal az ember hanem csak pihen.tehát fehérjét pl zsírszegény túrót bátran egyél lefekvés előtt mert kell a tápanyag reggelig.

2012. júl. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagyok testépítő, sem fitness edző. Max nem veszed figyelembe a válaszom... Mindenesetre én is 164cm vagyok és 6 hete 60kg voltam, ma 55.

Bodyrock. Jó, jó, de fogyáshoz inkább aerob kéne, vagyis pl futás heti 4-5x 40-50perc. A hasad ugyanis fogyástól fog lemenni, egyszerre fogyni és izmosodni nem lehet, és izmosodáshoz más étrend kéne, mint már előttem írták. Szerintem előbb fogyj, aztán jöhet az erősítés. Az étrendem nagyon hasonló, de azért egy-két észrevétel: testépítők szerint tilos a gyümölcs. Mondjuk én is megeszek napi egy almát, de a napi 3x gyümölcs talán tényleg túlzás a gyümölcscukor miatt. Én sem kenyeret, sem tésztát, krumplit, rizst sem eszek. Tényleg kell a szénhidrát, de a zöldség is az, tehát ha az a köreted, az jó. Illetve a reggelid nekem rengetegnek tűnik mennyiségre, nem férne belém. Én 125g natúr joghurtot 30g zabpehellyel eszek + presszó keserűen. De hát ezt Te tudod. A futáshoz használhatnál esetleg L-karnitint. Nekem bevált, lendeletet is ad a mozgáshoz. Sok sikert!

2012. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dirtboy ***** válasza:
a testépítők szerintem nem tilos a gyümölcs csak nem kell azon élni.
2012. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dirtboy ***** válasza:
szerint
2012. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!