Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Normális hogyha recsegnek az...

Normális hogyha recsegnek az ízületeim, mert a fegyencedzést csinálom már egy hete és mindenből az elsőnél tartok. Amúgy fiatal vagyok, és minden nap csinálom, de ahogy a könyvben megvan írva mindenből az első lépést, szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi az oka? Esetleg több szünet? Vagy még legalább egy hétig csináljam, hogy megerősödjenek az ízületeim?

2012. aug. 1. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg csináld nyugodtan,esetleg melegíts be(vagy jobban melegíts be),hogy izületi folyadékból több legyen a csontok között.
2012. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lehet kevés volt a bemelegítés,lehet előtte futok 5 percet,mert eddig 10 darabbal melegítettem be az adott gyakorlat 1. lépésével.Egyébként most fordul elő talán először.Főleg akkor volt mikor guggoltam,és álltam fel meg akkor ha függőlegesig kinyújtottam felfelé a kezem,és akkor a vállam olyan hangot adott mintha egy darab papír szakadna,csak nagyon rövid ideig és alig hallottam,utána "elnémult".(múltkor igaz 4-5 teljes fekvővel melegítettem be,de máskor amikor futottam pár kört ilyen nem volt.Bocs, hogy sokat írok,kösz!

2012. aug. 1. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem baj. :) Ha nehezemre esne olvasni,akkor nem tenném,írj nyugodtan,hátha olvassa más is.(és nem teszi fel nyócadjára a kérdést :) ) És azt próbáld ki,hogy edzés és bemelegítés közben a feladatra koncentrálj,ezzel az agy-test kapcsolattal nagyon sok pluszt tudsz összeszedni.
2012. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igaz,mert ha becsukom a szemem és koncentrálok,volt, hogy azt hittem nem bírom és koncentráltam,kétszer annyit tudtam csinálni.:D
2012. aug. 1. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen,ez pont azért van.De ha közben azon jár az eszed,hogy meg kell etetni a macskát,meg azon gondolkozol,hogy a magnézium atomkapcsolatainak a mittudoménmicsodája az mittudomén,akkor viszont nem tudsz "erőn felül" dolgozni,csak a mi megy lazán.Jó dolog ez,gyakorolni kell és ki fog fejlődni,majdnemhogy reflexé válik.A bemelegítős dolog is ilyesmi.Mert elméletileg ha 10-15 percig melegítesz,akkor az agyad rájön,hogy itt terhelés lesz és több izületi folyadékot termel a csontok közé,hogy legyen kenés és ne kopjanak széjjel a porcaid.
2012. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen,Kösz mindent,mindjárt ki is megyek futok pár kört,és utánna edzek.:D
2012. aug. 2. 09:59
 7/7 anonim ***** válasza:
:)))
2012. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!