Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat csináljak...

Milyen gyakorlatokat csináljak a mellizmok fejlesztésére?

Figyelt kérdés
úszni is járok de ezen kívul
2009. júl. 18. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtad, hogy milyen lehetőségek állnak rendelkezésedre, hogy milyen életvitelt folytatsz, hogy mi a célod vele, meg ilyenek.


A mellizmaid fejlesztésére (mint minden más izom fejlesztésére) messzemenően a legjobb módszer a testépítés.

Tehát fogod magad, elmész a konditerembe, mittudomén, havi ötezer forintból és különböző mellgyakorlatokat csinálsz, merthát, a mellizom sem egy nagy darab húskupac, hanem különböző részei vannak.


[link]

Itt találsz rengeteg gyakorlatot részletes leírással és illusztrálással.


Egy dolgot még hozzáfűznék. Bármilyen izom fejlesztésénél az edzéssel csak fél munkát végzünk, vagyis inkább helyesebb lenne úgy, hogy az edzés minősége, mennyisége és a táplálkozás, illetve a pihenés mennyisége, minősége, rendszerességének a szorzata az izomfejlődés. Persze egy kicsit butítottam, mert hát más dolgok is befolyásolják az edzésen, pihenésen, étkezésen kívül ezt a folyamatot.


A lényeg az, hogy az izmoknak valamiből fel kell épülniük, ez pedig főként a fehérje, illetve az izmok "energiaraktárának" is fel kell töltődnie valamiből, ez pedig elsősorban a szénhidrát.

A konklúzió: ha izmot akarsz építeni, akkor gyakori, fehérje és szénhidrátdús étkezésre lesz szükséged és alaposan ki kell pihenned magad.


Azt is tudnod kell még, hogy egy izmot csak bizonyos időközönként lehet edzeni. Egy alaposan megdolgozott mellizomnak több (4-5) nap szünet kell, hogy regenerálódhasson és ezáltal maximális hatást érj el az edzéseiddel. De ez egyén és hormonfüggő, többek közt.


De nem is tudom minek mondom el ezt a sok marhaságot, szerintem ez össze van foglalva a bodybuilder.hu-n az alapismeretek alatt.

2009. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak fekvőtámaszozni szoktam (minden reggel 100) és attól is egész szép mellizmom lett. De amúgy tényleg konditermekben vannak ehhez igazán specifikus gépek.
2009. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mellre megy a fekvőtámasz ha megfelelően csinálod, meg főleg arra találták ki a fekvenyomást. Arra kell nagyon vigyázni, hogy tényleg a mellizmodat használd, miközben edzel. Nagyon gyakori, hogy a mellizmot akarod edzeni, de közben a gyakorlat amit végzel, "engedi" a többi izmot is bedolgozni, és így elképzelhető, hogy amit csinálsz, az pl 70% tricepszre megy (ez nagyon szeret segíteni a mellizomnak) és csak a 30% mellre. Sokan ezért úgy csinálják, hogy az edzés elején teljesen lefárasztják azokat az izomcsoportokat amik "segítenek csalni" (pl mellnél a tricepsz) és mire odajutnak hogy "na akkor most mellre gyúrunk" addigra a többi környéki izom már túl fáradt lesz hogy dolgozzon. Így végül a mellizom lesz kénytelen dolgozni. Ezzel én nagyon megszívtam anno, nagyon akartam mellre edzeni és ettől olyan tricepszem lett hogy ihaj, mell meg nulla, mert erre nem figyeltem oda. No meg a gyakorlatok helyes irányára/szögére. Az is sokat módosíthat rajtuk.Ezekre szerintem érdemes jól odafigyelni, hogy tényleg az történjen, amit Te akarsz. :)
2009. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!