Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők, erőemelők, hogyan...

Testépítők, erőemelők, hogyan lenne érdemes belekezdenem?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan mondják, hogy érdemes lenne belekezdenem az erőemelésbe, és nekem is tetszik ez a sportág.

Mivel sokáig végeztem kemény fizikai munkát, ami nagyon megerősített, jó állóképességem van, nagy súlyokat tudok megmozgatni. (nem súlyokra gondolok, hanem munka közben általában)

Ez látszik a fizikumomon is, de edzőterembe sosem jártam, ill. emiatt nyilván az étkezésemre sem figyeltem oda, csak sokat ettem.

Úgy érzem, emiatt az erőemelés testhezálló lenne számomra, éppen ezért szeretnék tanácsot kérni, miként érdemes belekezdeni, miben különbözik a testépítők edzésétől, esetleg táplálkozásban?

Ha valaki ebben segít, hálás vagyok, esetleg jó linkeket is mutathattok, azokat is nagy érdeklődéssel elolvasom:)


Köszönöm a segítséget.



2012. aug. 2. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Edzésben annyiban különbözik a testépítéstől, hogy a három alapgyakorlatra épül a hét, nagy súlyokkal kevés ismétléseket is végezve. Utána még jön pár kiegészítő gyakorlat már magasabb ismétlésszámokkal. kb. így néz ki a dolog:

[link]


Táplálkozásban is hasonló lehet a testépítő étrendhez:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Bár Kathi Béla étrendje kicsit durvább arányokat mutat:

[link]

2012. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!