Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futáshoz jól bevált tanácsok/t...

Futáshoz jól bevált tanácsok/tippek?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Futással szeretnék fogyni 10-15 kg-t. Régen fogytam vele rendesen, de olyan rég volt, meg ugye az idő múlásával az ember lustább is. Mit tanácsoltok?? Heti hányszor menjek? 1 órát lefutom focipályán, terepen nem nagyon szeretek menni, mert hamar besötétedik. Mivel tudtátok rábírni magatokat a futásra ha nyűgösek voltatok? Segítsetek nekem! További szép napot, köszönöm, hogy elolvastátok :)

2012. aug. 13. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nostehát: figyelj a kajára. Nem azt jelenti hogy ne egyél, hanem normálisan. Sok sok fehérje, kevés szénhidrát, sok zöldség, nassolni tilos.


Futás: van egy jobb variációja is. Csináld úgy, hogy 30mp kocogás, majd 30mp sprint, vagy ha már kifáradsz, olyan gyors futás amilyenre csak képes vagy. Ezt csináld addig ameddig bírod. Jelzem, nem fogod sokáig :D


Hetente 3-4 alkalom tökéletesen elég, kettő között egy pihenőnap kell.


Hogy vedd rá magad? Hát úgy. Az első egy két héten csináld rendesen, menj le minden alkalommal, és érezd hogy fejlődsz. Egy idő múlva már akkor érzed magad rosszul, ha nem mész futni, mert nagyon hiányozni fog. Ez kivétel nélkül mindenkinél így van, a kérdés, hogy tényleg le akarsz-e fogyni.

2012. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem szólóval.

A zsírégetéshez oxigén kell.

Én megemelném a 60 percet 70-re és lassabban futnék vagy gyalogolnék.

Zsírégető pulzustartomány: 220-életkor 65%-a.

Pl. én 46 vagyok, nálam ez az érték 113. Van hogy ehhez vehemensen kell mozognom van hogy "andalgok", napi szinten változó.

10-15 kiló sok a térdeknek. Ezért jobb a gyaloglás vagy a bicikli vagy a futógép.

A jó szokás (is) kialakul pár hét alatt és akkor már nem kell magadat "rávenni". Mész futni megszokásból.

2012. aug. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előtted lévő vagyok. igen, de az oxigén csak egy dolog a sok közül. a kérdező azt mondta futni akar, de a lassúfutásnál meg kocogásnál többet ér az én variációm. egyébként a legjobb a tempós gyaloglás lenne, az pl kifelyezetten jó terepen is, kb 60-70 percig, vagy tovább.
2012. aug. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utánad lévő vagyok.

Én is szeretném majd kipróbálni a Te váltogatós zsírégetésedet, de az úgy tudom szálkásításhoz jó, szintentartáshoz, attól meg még mindig elválaszt engem pár kiló.

Idővel...

2012. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ nektek, nagyon jól esik, hogy írtatok. Szép estét :)
2012. aug. 14. 21:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, szálkászításhoz jó. Vagyis zsírégetéshez, lehetőleg kevés izomveszteséggel :)
2012. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!