Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők, ti honnan merítete...

Testépítők, ti honnan merítetek energiát, motivációt?

Figyelt kérdés

Arra gondolok itt,hogy a fájdalmat hogyan tudjátok feldolgozni,hogy élitek meg ezt az egészet? Mert én akárhogy küszködök egyszerűen nem bírom már elviselni.Ma is pl láb-tricepsz nap volt,a tricepszem is lángolt,majd szét robbant,aztán lábazni kezdtem.Itthon edzek,tehát nem is sok gyakorlattal lábaztam,csak egy vádli nyújtással és egy guggolással.Vádlival kezdtem,de mire kipumpáltam a 6x10-et már majdnem görcsben volt,csak egy hajszál választotta el tőle.Guggolásnál is mire elértem az előírt mennyiséget,addigra teljesen átlépte a fájdalomküszöbömet .Szó szerint sírva fetrengtem a földön a fájdalomtól.Szinte el kellett kúsznom a székig,mert ha lábra állok,akkor a remegő lábaim iszonyatos tűzben égnek még edzés után 4 órával is.De a többi izommal is hasonlóan vagyok,majdnem mindig sírás lesz a vége.Mikor izmos embert látok a városban és látom a hatalmas,duzzadó izmait,egyből bevizionálom,hogy egy bedurranásnál az az óriási tömeg micsoda megsemmisítő fájdalomban éghet.És tudom,hogy azt már nem tudnám elviselni.


Ti hogy élitek ezt meg?Vagy van valami készítmény,ami megszünteti,kiiktatja a bedurranást?



2012. aug. 20. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
ha nincs bedurranás szart nem ér az egész. egyébként ez egy ilyen sport. nem véletlenül példálóznak mindig a fájdalommal. amúgy érdekes nekem például nem szoktak nagy fájdalmaim lenni hiába elég keményen eddzek, bár a vádlizás az tényleg tud fájni. de pl nehogy azt mondd, hogy egy tricepsz edzés annyira fáj. volt, hogy egyik "hülye" haverommal kb 10 vetkőző sorozatot csináltunk csigás letolásból, ráadásul azokkal a súlyokkal nyomtam én is amivel ő (ő régebben eddz, jobb szinten van mint én), és annyira nagy fájdalmaim nem voltak pedig az utolsó pár ismétlés már csoda, hogy kijött. de lehet, hogy neked más egy kicsit az izomzatod, hamarabb savasodik stb... ezért szoktam mondani, hogy nem az edzéstervekre kell recskázni, hanem kitapasztalni a saját tested. de az is előfordulhat, hogy ez nem a te sportod.
2012. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Őszintén mondom, nem egészen értem miről beszélsz. Nekem nem lángolnak az izmaim pedig max súlyokkal dolgozok amit bírok és növelem ahogy bírom. Persze majd' befosok a gyakorlat közben, de nálam nem ég az izom.. Kivétel a vádli-comb, az ég néha, de gyakorlatok után kb. 5 perc alatt elmúlik.

Edzés után kellemes érzés, hogy 'bedurranva' vagyok, de nincsenek égéseim/fájdalmaim.. Izomláz meg kb. az első 2 hétben volt. Úgyhogy vagy én csinálom nagyon szarul a gyakorlatokat, vagy nem tudom mit szenvedsz vele ennyire.

2012. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk ekkora fájdalmakat énsem éltem még át az edzésen, még a kezdeti időkben sem, valami nem jó itt.

Kérédsedre válaszolva jó érzés, hogy próbára tehetem a testemet, nekem minden edzés egy harc, amit kőkeményen meg kell vívni, hogy minél jobban legyőzzem magam. Motivációt ad, ha végiggondolom, meddig jutottam el, és jó érzés, ha néha kapok egy két elismerő szót is valakitől. Ennyi.

2012. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor ehhez az érzéshez add hozzá,hogy a tüdőd kiszakad,a pulzusod 220,úgy ver a szíved,hogy szinte kinyomja a pólót,próbálod visszatartani az ájulást, és meg is érkeztél a kettlebell edzéshez.
2012. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A fájdalmaim ma sem enyhültek nagyon. :( Olyan iszonyatos izomlázzal küszködök,hogy lábra állni alig tudok,csak remegő lábakkal vagyok képes menni.A vádlim csak akkor fáj be kegyetlenül,amikor lábujjhegyre állok,a combom végett sírtam el magam ma.A combom első része irtózatos izomlázban ég,erre a melóban is sikerült ráejtenem egy fajin 2 kilós kalapácsot.Ott és akkor ismét összeestem és sírva fetrengtem a földön.Szerencsére ezt nem látta senki,de utána látták rajtam,hogy sírtam.Kérdezték miért fáj a lábam,megvertek e,de tagadtam.Nem tudják,hogy súlyzókkal nyüstölöm(nyüstöltem) magam,mert csak még nevetségesebb alak lennék.
2012. aug. 21. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!