Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vajon a proteinek hány %-sak?

Vajon a proteinek hány %-sak?

Figyelt kérdés

Vegyük a legnépszerűbb Myprotein terméket az Impactot.

[link]


Ezen a linken az aminoprofil mellett a bevizsgálási tanúsítványt is látjuk. Tehát ez a prtotein fajta, semleges ízben egy WPC80 alapanyag, amely 82,4% protein szárazanyagban. Ennél a fajtánál - whey koncentrátum - ennél nagyobb érték már el sem érhető. Amennyiben ezt mondjuk csoki ízben kapjuk a protein tartalom 8%-kal fog csökkeni. Mivel nincs hozzáadott szénhidrát, csak ami magában a proteinben van, ezért ez csak 1,5, ez meg elenyésző (koncentrumról van szó).



Ebből ha 100g-ot megeszek akkor az azt jelenti, hogy 82,4g proteint ettem (szárazanyagban). Ennél tisztább whey protein koncentrátumot nem is lehetne bevinni, mivel ebben a proteinen kívül semmi más (színezék, íz, habosítás, állagjavító, stb.) NINCS! Amennyiben ezt csoki ízben innám meg, akkor már csak 75,8%-os proteint innék. Levegővel (folyadék) érintkezve ezek az értékek minusz 4%-kal csökkennek.



Ezt azért vezettem le így részletesen, mert akkor azok a dizájnerek, amelyek dobozán azt írják whey protein koncentrátumból vannak és tartalmaznak hozzáadott szénhidrátot (dextróz), állagjavítót, habosítót, stabilizátort, meg sok minden mást, akkor vajon mennyi %-os proteinek lehetnek?



2012. aug. 24. 14:27
 1/7 Diego105 ***** válasza:

A designer fehérjék nem csak whey koncentrátumból állnak.

Egyébként hogy csak egy példát említsek, a Nitro Gold Pro Enzy Fusion 8 fajta fehérjét tartalmaz, és 73%-os.

2012. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
talán annyi, mint amennyi rá van írva a dobozra, elmebajnok barátom?
2012. aug. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy megérdemelsz egy piros pontot. Ennyi telt a kis agyadból hogy elmebajnok.
2012. aug. 24. 15:16
 4/7 dirtboy ***** válasza:
63%

sanyi te nem nyugszol.

annyi van benne amennyit rá írnak.

nem is értem ez téged miért izgat,hiszen te csak alapanyagokat veszel vagy ha mégsem akkor whey c6ot.

2012. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bizony ezzel a kijelentéssel vitatkoznék. Az Impact Whey egy sima, mezei WPC80. Adalékanyag mentes, amennyiben a semleges ízt veszi valaki.


Ha jól tudom az Impact Whey emésztő enzimeket nem tartalmaz (semleges verzió).


Ár/érték arányban a HiTec Whey C6 ami nagyon jó, hiszen ez egy olyan protein, ami NEM TARTALMAZ hozzáadott szénhidrátot, cukrot. Elleben izolátum, és hydrolizátum is van benne. Hogy még profibb legyen ezért a protein mellett plusszban tettek bele szabad L-leucint, és egyedül állóként beta-ecdysteront is. A felszívódás érdekében 12 fajta vitaminkomplex és emésztőenzim is van benne.


Szóval szerintem ő az etalon.

2012. dec. 20. 16:58
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Még 1 ilyen szar reklámot a myproteinnek nem láttam, nem is értem miért nem törlik a kérdést...
2013. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A minuszt te is bezsebelted.
2013. febr. 10. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!