Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mellizom felső+belső felére...

Mellizom felső+belső felére mit csináltok? A ferdepadon nyomás/tárogatás/szűkfogású nem edzi túl az elülső deltát?

Figyelt kérdés

Kitaláltam egy gyakorlatot, jó lehet ez valamire?


Állok, előttem a talajon egy kézisúlyzó. Bal kézzel lehajolok érte, jobb kézzel támaszkodom valamiben, a törzsem pedig jobbra fordítom. Ekkor a kézisúlyzót pont olyan mozdulattal emelem, mintha tárogatnék. Csakhogy itt a legnagyobb megterhelés a csúcsösszehúzódásnál lenne.


Otthon edzek, súlyom van rengeteg, gépem nincs, ezért gondolkodom ilyeneken. :)


2012. aug. 27. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Belső részre nem tudsz külön edzeni, mert a mellizom rostjai vízszintes tapadásúak, így nem dolgozhat jobban ugyanazon rostnak csak a belső vége. Nem hiszem, hogy jó gyakorlatot talál ki, menjenek a hagyományos nyomások, tárogatások különböző döntési szögű padon. Ha lesz tömeg, menni fog mindenhová elég izom.:)
2012. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én vagyok az előbbi kérdező, aki a naturál határokról érdeklődött, tehát mondhatom, hogy már van némi "tömegem" (ha lehet azt a valamit annak nevezni :) ). Sajnos elhanyagoltam a döntött pados nyomásokat, úgyhogy ezt a továbbiakban fel kell fejlesztenem. :)
2012. aug. 27. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, a 30 fokos szögben döntött padon végzett gyakorlatokkal tudnád ezt orvosolni.
2012. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amúgy azért kérdeztem, mert a deltám előbb elfárad, és olyan, mintha az dolgozna, hiába koncentrálok, hogy lehetőleg a mellizommal végezzem a munka minél nagyobb részét.


Azért majd kipróbálom az én verziómat is, fontosnak tartom, hogy a csúcsösszehúzódásnál is legyen terhelés. A tárogatásnál hiányolom ezt, külön rá kell feszítenem, ha fönn összeér.

2012. aug. 27. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!