Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tartalmaz a tejsavó?

Linkoln kérdése:

Mit tartalmaz a tejsavó?

Figyelt kérdés

Mindig érdekelt hogy mit öntök le a túróról folyton, van benne valami hasznos? megéri csak ugy kiönteni?

Edzek, esetleg tudom hasznosítani? illetve miért tejsavó fehérjének hívják a tejsavó fehérjét, talán van benne fehérje?


2012. szept. 3. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A tejsavó fehérje kazein és sajtgyártás során visszamaradt kvázi melléktermék, melyben még sok a tejcukor a tejsavófehérje mellett. Ezt a tejcukrot távolítják el ultra és membránszűrési technológiával, hogy megfelelő tisztaságú tejsavóproteint kapj. Majd porítják és ízesíthetik. Külünböző tisztaságú formái vannak, a jobban megszűrt tejsavóban kevesebb tejcukor van, kb 90%-os tisztaságú így a protein, melyeket tejsavóprotein izolátumként árulnak. Sok termékben vegyesen van koncentrátum és izolátum, a legjobbakban pedig hidrolizátum is előfordul.

A túróban kazein található, mely lassú felszívódású fehérje, így ezt este érdemes utolsó étkezésnek fogyasztani, hogy ellássa az izmokat éjszaka jó minőségű fehérjékkel.

2012. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hu, köszi.

Tehát a hézi tejünk megmaradt savóját akkor nem érdemes inni víz helyett edzés után mert sok benne a tejcukor?

És a tejzsír?

2012. szept. 3. 13:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Tejzsír nincs sok benne, ellenben tejcukor annál inkább, ami nem éppen hasznos anyag. De itt találsz pontosabb összetételeket:

[link]

2012. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi elolvastam, érdekes cikk :D

Azt hogyan érti hogy egyes keverékeknek jopbb a biológiai emészthetősége mintha külön külön fogyasztanánk?

Pl irta hogy 70%tojás 30% valami és 110es mondjuk a biologiai értéke.

Tehát egyes kaják mellé egy kis tej jól jön? Mert tejem van, házi, hát, nem a legjobb, de van... :D

Illetve a tejcukor mennyire bajos?

2012. szept. 3. 14:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, a kever fehérjeforrásnak nagyobb lehet a biológiai értke, mivel tökéletesebb aminosavprofilt kapunk, így a hasznosulás jobb lehet. Bár a tiszta tejsavóproteinnek 15- is lehet és akkor még nem is ettél meg egy halom tejcukrot, ami pont nem kell a szervezetnek, mivel érzékenységet, hasmenést, felszívódási zavarokat is okozhat.
2012. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, van valami tipped hogy hol bővíthetném tudásom arról hogy melyik könnyen elérhető ételeket éri meg párosítani?

Tojás, tej, gyümölcs, krumpli, rizs, van végtelen, de a többi is érdekelne.

2012. szept. 3. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Ebben a vegák a profik, nekik kell figyelni az ételek párosításánál. Húsevőként ezzel nem foglalkozom, mivel teljes spektrumú aminoprofilt juttatok be a szervezetembe + nem kevés tejsavóproteint is iszom + megy hozzá ugye a rizs, krumpli és rengeteg zöldség is. Szóval valami vega oladalon többet megtudhatsz erről szerintem.
2012. szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok vega.

I LOVE HÚÚS.

Minden húst, különösen amit tudok hogy jó, pl hal, csirke, stb.

De nem mindig van hús, és abból nem tudom fedezni a fehérje szükségletemet.

Ezért jólenne reggel is este is és mindig ugy enni hogy legyen értelme.

2012. szept. 3. 14:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Hús heti 5ször van kb és csak ebédre.
2012. szept. 3. 14:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha reggel és napközben tudsz enni tojást és este pedig túrót, akkor nem lesz gond a biológiai értékkel.

Plusz délben ott vagy a hús, így teljes , komplett étkezéseid lennének.

2012. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!