Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő mellé ajánlott...

Tömegnövelő mellé ajánlott fehérjét szedni, vagy esetleg valami mást? Mennyire jó a linkelt tömegnövelő? Mikortól lehetne áttérni a középhaladó tömegnővelőkre?

Figyelt kérdés
[link]

2012. szept. 6. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:

már ne haragudj de ez elég rossz választás, szinte az egész része cukor fehérje tartalma kevés ezzel majdnem annyira mész mintha megvennél 4kg szőlőcukrot.


A helyedben inkább ezt venném_

[link]


reggel innék belőle egy másfél adagot zabpehellyel, edzés után pedig szőlőcukorral.


És egy adagban nem gramm fehérje lesz mint a mas esetében hanem 30gramm fehérje a szőlőcukort pedig tetszés szerint adagolhatod de olyan 40 grammot raknék bele a helyedben


jah a szőlőcukort bioboltokba meg tudod venni egy kg olyan 550ft körül van

2012. szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én csak találomra belinkeltem egyet, ezért kértem a hozzáértőbbek segítségét... :) Köszi szépen a tanácsokat!
2012. szept. 6. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:

közéhaladó tömegnövelő?? Na ne csesszél már fel!

Honnan vesznek ekkora ökörséget emberek?

Nincs ilyen. A mass20-at meg hagy a francba. 8% fehérje, az meg vicckategória. Ez tömény szénhidrát.

Kezdőknek is normális tápkieget kell fogyasztani, nem ilyen cukorbombát.

A legjobb megoldás egy tejsavóprotein + ehhez gyors szénhidrát (dextróz, maltodextrin, vitargo, stb) edzés utánra. Így te tudod szabályozni az arányokat és a reggeli zabpehelyhez is tisztán (gyors ch nélkül) tudod tenni a proteint.

Ha mégis tömegnövelőt szeretnél, akkor olyat válassz, amiben legalább 30% a fehérjetartalom. Pl: Volumass 35, GFX8, Jumbo prof., Dymatize hi protein gainer, BSN true mass, Isomass extreme gainer, Gaspari real mass, stb..


De legfontosabb egy tömegnövelő étrend lenne, anélkül nem sokra mész:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2012. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen alacsony protein tartalaom %-ban.

Ezek helyett valami mást.



AminoStar - Actions Whey Gainer 14%

BioTech - Max Gain Plus 9%

Dymatize- Super Mass Gainer 16%

Muscletech - 100% Premium Mass Gainer 16%

Nutrend - Mass Gain 14%

Optimum Nutrition - Serious Mass 15%

Pro Nutrition - Pro Mass 14%

Scitec - Mass 8%

Trec Nutriton - Magnum 8000 13%



Activlab - Musli Gainbody 16%

Activlab - Whey Gainbody D.P. 20%

Amix - CarboJet Gain 15%

ATP Nutrition - Maxi Gaint Mass 25%

Best Body Nutrition - Mass 7000 21%

BioTech - HyperMass 5000 25%

BioTech - Nitro Gain Gold 21%

BioTech Hyper Mass 5000 25%

Full Force - Forced Mass 22%

Gaspari - Real Mass

MuscleTech - Mass Tech Pro Series 23%

Mutant(PVL) - Mutant Mass 20%

NutraBolic - Mass Fusion

Nutrend - Compress B.I.G. 26%

Olimp Nutrition - Super Whey Gainer 30%

Peak Supreme Mass Builder 25%

Pro Nutrition - Pro Gainer 28%

QNT - Metapure Mass 28%

Scitec - Jumbo 23%

Scitec - Mass 20%

Tested Nutrititon - Tested Gainer

Twinlab - Gainers Fuel Pro 20%

Universal - Gain Fast 15%

Weider - Crash Weight Gain 18%

Weider - Mega Mass 4000 19%

2012. szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki olyan tömegnövelőt használ ami 100g-ra vetítetten 8g proteint tartalmaz a többi pedig szénhidrát az szereintem igen nem jó választás. Egy tömegnövelő akkor jó, ha minimum 35% protein tartalom mellett kb. ugyan ennyi szénhidrátot tartalmaz. Ezen kívűl 5-7g creatint, megnövelt hozzáadott EAA és / vagy BCAA és / vagy HMB-ét. Természetesen lehetne sorolni a többi anabolikus anyagokat.


De ár/érték arányban ez lenne a legjobb megoldás. Például ő:

[link]


Amennyiben ismereteid adottak, akkor Te magad is összeállíthatsz egy tömegnövelőt. Ez esetben saját igényeidnek megfelelően tudod az arányokat összehozni:


Például:

30-45g whey minőségi protein

30-45g szénhidrát (jobb Vitargo, palatinose), olcsóbb (dextróz, malto)

5-7g creatin monohydrát, vagy 3g creatin AKG

2-3g omega, vagy MCT olajpor

10-15g l-glutamin

3g HMB

2012. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hu, köszi szépen a nagyon precíz válaszokat, természetesen nem középhaladó tömegnövelőről van szó, hanem középhaladóknak ajánlott tömegnövelőről... És milyen fehérjét ajánlanátok? Mert igazából nem tudom melyik lenne a jobb, hogy mit szedjek, mivel 178 cm/76-78 kg vagyok, voltam már 82-85 kg is, de most csakis szálkás izmokat szeretnék, nem nagydarab lenni, mint a testépítők, vagy a legtöbb fiatal akinek 50-es karja van, meg mellette olyan hasa mint egy kamionsofőrnek... Arányos szeretnék lenni, de nem tudom h tömegnövelővel tudnám ezt még jobban tökéletesíteni, vagy fehérjével vagy esetleg más étrendkiegészítővel...Tudom h az étkezés is nagyon fontos, megpróbálok rá odafigyelni, de úgy érzem hogy most 22-23 évesen már nem tudok olyan gyorsan és hatékonyan fejlődni, mint fiatalabb koromban, pedig rendszeresen lejárok a konditerembe...
2012. szept. 6. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:

De nincs olyan, hogy kezdőknek más tömegnövelő kell, mint haladóknak. Ezt ne hidd el bárhol olvasod is.

Szóval: több jó fehérjekészítmény van: Whey c6, Stillmass 6:3:1, Scitec 100% whey prof, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, Optimum Nutrition 100% whey gold, VPX Syngex, stb..

2012. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet h inkább maradok ezeknél... :) Köszi szépen!
2012. szept. 6. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!