Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Alvás előtti turmixnak milyen...

Alvás előtti turmixnak milyen fajtájú fehérjét ajánlotok, és ezen belül mely termékek jó ár/érték arányúak?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kazeintartalmú tápkiegek jöhetnek elsősorban szóba, pl Micellar casein, Night micellar:

[link]

Casein complex:

[link]


De megoldhatod sovány túróval is.:)

2012. szept. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szeretném alacsony költséggel megoldani, tehát a stillmasst választom. A sovány túrót elég drágának számoltam pár éve. Az? :)


Tehát ebből a night micellarból lefekvés előtt betolok 30g-t, az elég? Most 95 kg vagyok.


Ha esetleg érzékeny vagyok rá (amit nem tartok valószínűnek), mik a tünetek?

2012. szept. 12. 09:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mennyi fehérje kell, az függ a napi beviteled elosztásától. 100kg körüli testtömegre min. kell napi 200g fehérje, amiből 50g-ot egyből edzés után kell bejuttatnod, mivel edzés után testömeg/2 kell grammban fehérjéből.

Este én kb 150g túrót eszem fél vagy egy kanál tejsavóproteinnel, ami kb. 30-40g fehérjét jelent.

Night micellar az 80%-os fehérjekészítmény így a 30g tápkieg az 24g fehérjét jelent. Sovány túróból ehhez kb 200g-ot kellene fogyasztani. 250g sovány túró (pilos márkájú, lidl-s) az 200Ft, azaz 160Ft lenne ha ebből fedeznél 24g fehérjét.

Night micellar 2kg 11ezer ft, tehát ebből 30g-os adag (ami 24g fehérjetartalmú) 165 Ft. Tehát kb ugyanott vagy.


Ha érzékeny lennél a kis tejcukorra, akkor nyilván emésztési zavarok, hasmenés lenne a legfőbb tünet.

2012. szept. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Thenksz :)


T

2012. szept. 12. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!