Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Holnap lekell futnom az...

Holnap lekell futnom az úgynevezett kúpert az iskolában tesiórán. Ez 5 kör, azaz ha jól emlékszem 5 km. Na az az igazság, hogy én nem igazán bírom a hosszú távú futást. 170 cm, 85kg. Hogy fussam le?

Figyelt kérdés

Ezen múlik az, hogy megbukok-e vagy sem.

Tanácsokat adjatok légyszives holnapig, hogy mien taktikával fussak, ja és ezt az egészet 12perc alatt kéne lefutni hogy jó legyen, de nekem annyi engedelmet adott a tanár hogy fussak 3kört az 5 helyett, de lehetőleg 15 perc alatt..

szóval légyszíves segítsetek nagyon nagy segítségre van szükségem!!

egy kört kocogással 4perc alatt futok le, de a második körnél már alig kapok levegőt, és elkezd fájni a lábam.. :(


2008. máj. 15. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát így hirtelen nem nagyon lehet már segíteni sajnos.Talán csak annyit tudok tanácsolni,hogy dinamikusan fuss,oszd be az energiád.

Igazából ha tudtad hogy lesz ilyen,és hogy nem erősséged a futás,akkor edzened kelett volna rá egy picit,és nem kéne aggódnod most ilyeneken,de remélem hogy sikerül,és nem fogsz megbukni.

2008. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia!

én "gyakorlott" kúperfutó vagyok, 1. osztálytól kezdve kell futnom, én is nagyon utálom, együttérzek veled...

egyébként biztos, hogy nem 5 km, ha futó pályán futjátok, akkor 5*400 m (nálunk 6 kört kell teljesíteni, ami iskolás berkekben elég jónak számít, és az 2400 m).

szerintem érdemes lenne elmenned egy orvshoz, mert az nem normális, hogy fáj a lábad (gondolom a megterheléstől) és az egy kör utána fulladozás sem megszokott. tőle kaphatnál felmentést a kúperre...

sajnos ilyen rövid idő alatt nem tudsz sokmindent csinálni, de az segít, ha viszel egy zenelejátszót és valami zúzósat hallgatsz:) egy karóra is jól szokott jönni, hogy lásd hogy állsz...

egyébként ha 3 kört kell 15 percen belül futnod, akkor ugyen 1 körre 5 perced van, szóval nem kell sietned, a saját tempódban futhatod, és talán nem is leszel tőle annyira rosszul...

sok sikert!

2008. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

3 kört 15 perc alatt sétálva is lehet teljesíteni :)


Próbáld ki a következőt:

Úgy kezdj futni, hogy olyan érzésed legyen, hogy erőlteted a lassúságot. Ha azt érzed, hogy olyan lassan kocogsz, hogy gyalogolva lehagyhat valaki, akkor jó a tempó. Ez olyan tempó, hogy pár perc után is tudnod kell beszélgetni közben, tehát épphogy csak lihegsz (de az elején még sokáig nem lihegsz!). Ha ezt a tempót tartod, akkoris szép lassan elkezdesz izzadni, a végén teljesen azt foigod érezni, hogy "kifutottad" magad. De bírod végig! Így 3 kört simán kell tudnod teljesíteni 15 perc alatt.

2008. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én sem bírom a futást, pedig nem vagyok egy kimondott telt hölgyemény. :) Mi nemrég futottunk kúpert, nem bírtam. Valami roham jött rám (pedig sosem voltam asztmás), nem kaptam levegőt. Szóval egy biztos: ha tudod, hogy nem bírod, ne erőltetsd. Inkább csak lassan de biztosan kocogj, és ha nem bírod, nyugodtan sétálj egy kicsit. Biztosan nem 5 km, és ha a tanár még "kegyelmezett" is neked, nem lesz nehéz. Sok sikert! ;)
2008. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ez valami katonai suli lehet, hogy 5 kilómétert kell futni a kettesért. tuti, hogy kevesebb. Fuss lassan, ha a folytonosság számít
2008. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Újabban meg lehet bukni testnevelésből? Kölyök koromban még magatartásból, szorgalomból, és tesiből nem létezett egyes osztályzat!
2008. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
2600méter!Elég ennyi!Sok is!
2008. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A Cooper annyi, hogy 12 percig kell futni, és a táv alapján osztályoznak..
2008. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Bezony. Amúgy én már közepes vagyok, könnyítettes, de tavaly én is megbuktam elsőben tesiből :D
2008. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Aki 12 perc alatt lefut 5 km-t az k**** ugyes.
2012. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!