Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet érdemes...

Milyen harcművészetet érdemes tanulni? Karate? Vagy valami más?

Figyelt kérdés
Jó erős vagyok és sok szabad időm van, ezért szeretnék valami harcművészetet tanulni, de nem tudom melyik lenne a legjobb választás. Tudnátok nekem segíteni? Válaszokat köszönöm

#önvédelem #harcművészetet
2012. szept. 15. 17:34
 1/4 aikiboxer ***** válasza:

Az a legjobb választás, amelyik közel van, jók az edzésidőpontok, szimpatikus az edző és az edzéstársak, és tetszik a próbaedzés.


Ütős-rúgósból: box, kick-box, thai box, savate.

Izmozósból: birkózás, judo, sambo, brazil jiu-jitsu

Csavargatósból: aikido, jiu jitsu, hapkido


Önvédelmi rendszereket (krav maga, defendo) valószínűleg csak akkor érdemes, ha mellette minimum bokszolsz.


Persze ez csak szubjektív véleményem, mindjárt jönnek a karatésok, taekwondosok, capoeirások, wing tsunosok. :)

2012. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt meg mi főleg nem tudjuk, ha már Te sem.

Menj el különböző stílusú edzésekre, az első általában mindenhol ingyenes. Így kipróbálhatod magad és meglátod, melyik tetszik legjobban.

2012. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Jó erős vagyok" és ezt miből következtetted ki? Hol laksz egyáltalán?-csak hogy tudjuk körülbelül mit ajánljunk. Miért szeretnél harcművészetet tanulni? ha versenyezni akarsz akkor inkább a küzdősportok felé orientálódj. ha nem akkor keres magadnak harcművészetet.
2012. szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha úgy gondolod hogy "jó erős vagy" és a Karatéra is rákérdeztél akkor menj el Kyokushinozni vagy Ashihara karatéra :D Szerintem a karaték közül ez áll a legközelebb a "erősséghez".
2012. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!