Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez így jó lesz intervallumos...

Ez így jó lesz intervallumos futásnak?

Figyelt kérdés

Állóképesség növelés a cél. (Amúgy mellette tömeget is növelek.)


- 2 perc tempósabb séta (6 km/h körül)

- 2 perc gyors futás (nem sprint, a teljes erőbedobás 70-80 % -a, kb. 13-14 km/h)

Ezt 3x ismétlem.


Nem vagyok kezdő, szoktam futni.



2012. szept. 19. 21:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és 5 perc bemelegítő kocogás, és lány vagyok, ha ez számít.
2012. szept. 19. 21:38
 2/7 anonim ***** válasza:
nem jó.
2012. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bővebben? :D
2012. szept. 19. 21:46
 4/7 Linkoln ***** válasza:

Jah számít hogy lány vagy.. Fiuknál azért intervallos edzésnél jobb lenne gyorsabban futni.

Nah de szó mi szó, ha szoktál futni az jó, pusztán intervallozás az nem elég.

Heti 2-3 szor legyen intervallos is és ne egyformák.

pl hétfőn bemelegítő futás után 3 ilyen kör után kis 10 perc kocogás majd meginn 3 ilyen.

Szerda teljesen komoly sprint bemelegítéses kocogás után 1 perc utána 1 perc pihenő 5x majd 10 perc levezetés és ujra. (De akkor ne 80% körül hanem 95-100%on, sőt az előző hétfői is mehet 90%on)

Majd szombaton vagy amikor jó akkor csinálni 85%on 5 percet 5 perc pihenővel 3-4szer.

plussz ugye mondjuk a kieső 4 napból 2-n simán futi olyan 75%on vagy 70%on egy 40 percet nem rossz.

Csináld ugy hogy első héten lazábban veszed, másodikon komolyabban 3.on teljesen komolyan vezsed, kifutod a belsődet, és akkor ujra jön egy lazább hét stb.

Ha túledzed magad akkor rögtön iktass be pihenő napot, ha kell hetet.

Nemtudom hogy mire kell de ha komolyan érdekel ez jó lesz, de ha nem vagy hozzászokva akkor arl kezd ahol vagy és emeld hetenként picit. De legyenek időnként lazább hetek mert túledzed magad.

2012. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Linkoln ***** válasza:
Jah még valami ez amit írtam edzésre van nem fogyásra, fogyásra csak kocogni kell.
2012. szept. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

bővebben: túl hosszú pihenő, a futás szakasz meg nem intenzív eléggé. ez összesen 6 perc futás, közepes intenzitáson. másfél kilométer sincs (egészen pontosan 1300-1400 méter). az is megszakításokkal. szart se ér. pláne hogy nem is vagy kező... (de az vagy, ha szerinte ez edzés)


ilyen sebességgel folyamatosan kell futni, minimum 20 percet, ha kezdő vagy.

2012. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 19. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!