Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A pilates jó, ha nem fogyni,...

A pilates jó, ha nem fogyni, hanem erősödni, feszesíteni szeretnék?

Figyelt kérdés
164 cm, 45 kg, 16 éves lány vagyok, szóval elég vékony, a tartásom is rossz(gerincferdülésem van) mivel eddig nem nagyon sportoltam, elég gyenge vagyok, szóval úgy gondoltam, hogy napi 30-40 percet pilateseznék. Szerintetek ez hatásos lehet, hogy megerősödjek és szálkásodjak?

2012. szept. 21. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

A feszesedés lényegében izomtömeg gyarapodás.. Idővel jön az is.

A lényeg viszont, hogy a mély izmaid erősödnek, a tartásod jó lesz, funkcionálisan erősödsz és elég kellemetlen betegségeket elkerülhetsz amelyek a mély izomzat renyheségéből fakadnak, már elég fiatal korban.


Én nagyon támogatom a Jóga és gyógytornái (pilates, callenetics) valamint a Taichi edzéseket. Ehelyett sokan futkosnak, labdáznak stb. Nagy hiba, gondjaik is lesznek sajnos emiatt :(

2012. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Izomnövekedés és szálkásodás együtt nem nagyon lehetséges. Van egy úgymond arany közép út de mindegyikhez jó étrend kell. Az a legfontosabb.

Zárójelben jegyzem meg, hogy a súlyzós edzés a legjobb az alakformálásra, persze ésszel.

2012. szept. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igazából mindegy, a lényeg hogy erősebb szeretnék lenni, meg nembaj ha kicsit izmosodnék, de persze azért nem akarok kocka hasat, mert azt nem tartom szépnek egy lányon:D de köszi a válaszokat, először szerintem a pilatest választom, utána meg ha erősebb leszek kicsit, valami önvédelmi sportra szeretnék menni.

amúgy nem étkezem egészségtelenül, csak keveset eszek... de próbálok ezen is változtatni. köszi a válaszokat :)

2012. szept. 21. 15:16
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Önvédelmi sport nem létezik. Az önvédelem magában foglalja mások szemgolyóinak kinyomását és mondjuk késszúrásokat, a sportok pedig jó hangulatú, verseny szellemiségú JÁTÉKOK.


Továbbiakban önvédelem, harcmúvészet az én szakterületem - persze Neutronlovag válaszoló, és bizonyára mások is válaszolhatnak az ilyen kérdésekre.


Én privát levélre is tudok válaszolni az onvedelem.bp@freemail.hu címről.


Küzdősport kérdések nem szakterületeim, de irányadó választ azokra is szívesen adok.

2012. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

gerincproblémához ideális a pilates.

de ha tetszenek a saját súlyos edzések,és sokrétűbben szeretnéd edzeni a tested,mint amit a pilates lehetővé tesz,akkor a fegyencedzés-nek is utánanézhetsz.

az is napi 15-20perces edzésekkel kezd és a célodhoz ideális lenne.

2012. szept. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! végül inkább konditerembe járok helyette, megerősödök kicsit utána meglátom mibe kezdek bele :D
2012. okt. 5. 16:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Jo dontes :)
2012. okt. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a te esetedben a saját testedet kellene megtanulni mozgatni előbb,nem tárgyakat.
2012. okt. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
többségében cardio edzést csinálok meg a suliban tesiórán pilatesezünk, sajnos másra nincs időm/pénzem :\:)
2012. okt. 11. 18:00
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Hmm suliban van pilates?

Na így még értelme is van bejárni!

Én hagynám a kardiót, mert annyi idő alatt sokkal komolyabb egészségfejlesztő gyakorlatokat lehet csinálni, a pilates már jó út. De ha így esik jól, akkor jó edzést és egészséget!

2012. okt. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!