Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg léteznek ilyen technik...

Egysejtü kérdése:

Tényleg léteznek ilyen technikák az orosz Systema önvédelmi rendszerben?

Figyelt kérdés

A neten nézegettem pár videót a systema-ról. És nagyon sokszor láttam, hogy olyan ütésekkel, amiket az ellenféltől számítva kis távról indítanak, és látszólag erőtlennek tűnnek, 100 kiló feletti emberek is össze esnek.

Linkelnék egy ilyen videót, viszont a youtubo-on van egy 34 perces vágás is, ott pl.: fekete öves karatés gyerek sorozza a 130 kilós srácot, de látszik hogy tiszta erőből, de az a talpán marad, amikor is jön az egyik Systema instruktor és egy látszólag erőtlen ütéssel a földre viszi.

http://www.youtube.com/watch?v=FkfJoOsldEg

Véleményeket kénék, hogy ilyen technikák tényleg léteznek?



2012. szept. 28. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

A Systemágba belevették a belső harcművészetek ütéstechnikáit és a lágyság elvét. Ennyire egyszerű az egész. Na ha a kravmagában is ilyen lenne, bakker azt kéne mondanom hogy bizony hatékony önvédelmi rendszer.


A Systema viszont az is. Ezek csak látványos dolgok, én nem is értem már miért lepődsz meg rajta, de emlékszem hogy régen ez meglepő volt. Egy karatés kemény ütéseit ne hasonlítsuk komoly, jó helyre mért ütésekhez. Teljesen más a kettő! A karate egyébként mára leginkább sport, nem is kell nagyot ütniük, legtöbb esetben szórakozás. A közelharc viszont más, ott megy még a hatékony pusztítás, gyilkolászás :D

2012. szept. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) Most pont úgy vagyok, hogy valami önvédelmi rendszert szeretnék tanulni Pécsett, és amit eddig találtam az Krav maga és DFENDO viszont miután megnéztem a Systema-s videókat, ez a kettő is inkább csajbox-nak tűnik az oroszhoz képest. De gondolom Systema-t nem nagyon oktatnak Magyarországon, pláne Pécsen.
2012. szept. 28. 11:51
 3/6 lee12 ***** válasza:
9%

magyarországon nincs ilyen edzés szerintem

de amúgy is hogy te ilyen jól nyomd és pontosan precízen csinálld ahhoz minden nap 2 óra edzés kell

most őszintén erre elcseszni az idődet hogy ha egyszer ne adj isten megtámadnak akkor ezeket megcsinálld fölösleges(ha meg sose támadnak meg akkor fölösleges volt az egész)

akkor inkább menj el valami küzdősportra ahol el is fáradsz és megerősödsz és haverokat szerezhetsz

2012. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pécsett van Jujutsumester ismerősöm. Önvédelemhez tökéletes.

Keresd Neutronlovagot (itt a gyiken), állj be pár edzésre, tőle kérhetsz speciálisabb bemutatót is. Most volt náluk Japán mester szemináriumon, biztos szívesen mesél a Jujutsu (jól oktatott Jujutsu) előnyeiről, és önvédelmi értékéről.

2012. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Pécsen van egy kung fus-tai chis edző,aki tanul és gyakorol is most systemát.Világi Gergely.Őt keresd!
2015. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Neutronlovag! :D


Na menj a fszomba!

2019. ápr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!