Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 100% Whey Protein-t el szeretn...

100% Whey Protein-t el szeretnék kezdeni szedni. Mi a véleményetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok és 55 kg. El szeretnék kezdeni szedni edzés után fehérjét.100% Whey Protein-re gondoltam. De nem merem elkezdeni, mert sok mindent hallok a TV-ben és sok mindent látok a neten, hogy nem egészséges, meg majd 10-20 év múlva bajjom lesz tőle. Mi a véleményetek? (Aki már régóta szed ilyeneket)

#hswea
2012. okt. 18. 05:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan használd, én már 27 éve edzem és azóta kajálok protein tápkieget. Ez is csak sima kaja nem kox. Nem lesz bajod. Edzés után és reggel is mehet. De legyen rendben az egész napi étrended is.

Multivitamin is kell.

2012. okt. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Vitaminokat szedek.

Még azt szeretném kérdezni, hogy egy kis kakaópor is mehet hozzá?

2012. okt. 18. 06:05
 3/11 A kérdező kommentje:
És az a sokminden amit hallok a TV-ben meg mindenütt attól féltek igazán egy kicsit.
2012. okt. 18. 06:14
 4/11 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy mit hallasz a tv-ben, de gondolj bele, ha bármiféle káros összetevője lenne ezen készítményeknek, akkor lehetne üzletekben árulni? Nyilván nem. Koxot (szteroidot, növekedési hormont) te nem kapsz legálisan boltokban. A tejsavóprotein simán a sajt- és túrógyártás során keletkezett tejsavó szűrési eljárásával készült tápkieg. A tejsavó még rengeteg tejcukrot tartalmaz, ettől tisztítják meg a tejsavófehérjét ultra- és membbránszűréssel. Utána porlasztva szárítják, hogy por állagú legyen és hosszan eltartható legyen a különböző kiszerelésekben. A proteint még ízesíthetik, illetve adhatnak hozzá plusz összetevőket is, pl kis mértékben vitamint, BCAA-t és glutamint is, azaz plusz aminosavakat.

Tehát semmi gond velük, nyugodtan eheted.

Kakaóport tehetsz hozzá, de a legtöbb protein áltaslában megfelelően van ízesítve, bár vannak ízesítetlen proteinek is.

2012. okt. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor semmi bajom nem lehet tőle.

És szerinted az megfelelő ha 30-al nyomom a fekvenyomást?(edzéskor) De kísérleteztem, hogy mennyit tudok kinyomni a max. 46 kg volt.

Tegnap előtt töltöttem be e 14-et és 8.as vagyok.

2012. okt. 18. 14:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod. Megfelelő a használt súly, egyébként is annyival végezd a gyakorlatokat, hogy szabályosan menjen a 10-12 ismétlés. Ilyen korban még ne terheld nagyon a gerinced és az ízületeket, tehát nagy súlyos guggolás, felhúzás, támasz nélküli kétkezes evezés ne menjen.
2012. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És szerinted a 100% Whey Protein vagy a Nitro Gold Pro Enzy Fusion A Bio Tech USA-tól menjen? Melyik legyen szerin?

És te milyet szedsz?

2012. okt. 18. 15:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem most nitro pure whey gold van, de amiket írtál azokat is szoktam használni.

Edzés után a tiszta tejsavófehérje a jó, mert minél gyorsabb felszívódású kell, tehát a 100% whey protein. Az enzy fusion-ben vannak lassabb fehérjék (tojás, kazein), így az inkább napközbeni bevitelre jobb.

2012. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor edzés után inkább 100% Whey Protein a jobb.

Okés.

És 100% Whey Proteint ittál már?

Melyikek a legjobb ízek?

2012. okt. 18. 16:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég sokat. Nekem a csokis kókuszos és a capiccino , de kinek mi jön be..
2012. okt. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!