Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő, , testépítő" mit egyen?

Kezdő, , testépítő" mit egyen?

Figyelt kérdés
Nem leszek én kigyúrt állat, az biztos. De mégis szeretnék izmokat szedni magamra. 190 magas, tök vékony gyerek vagyok. Szeretném, ha lenne valami kinézetem. Elkezdtem edzeni, mi az, amitől könnyebben szedhetnék fel izmokat?

2012. okt. 18. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Könnyen semmivel, ha naturál testépítésben gondolkozunk.:)

De legyen rendes tömegnövelő étrended:

napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Edzés után kellene protein+ 40-50g gyors ch, pl dextróz, vitargo, stb.

2012. okt. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sznofru ***** válasza:

Amit a haladók :)


csirke, pulyka, hal, tápkieg, tojás, túró, rizs, krumpli, zab, esetleg tészta, vitamin, lenmagolaj, olajos magvak.


Tápkieg tejsavófehérje, meg valami ch, pl. vitargo.


fehérje legyen 1,6-2/tskg, a ch-t meg kezd 5gr/tskg-val és ha nem hízol, akkor egyél többet.

2012. okt. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ahogy már mondtam, 190től is magasabb vagyok, tényleg nagyon vékony gyerek, de kb 85 kg vagyok.


Egy nap kb hányszor és mennyit kellene enni?

2012. okt. 18. 09:08
 4/10 anonim ***** válasza:
De most írtuk, le, hogy mennyit egyél és linkeltem étrendeket is, tehát láthatod, hogy vagy 6-7 étkezés kell és leírtam, hogy miként kell számolni.
2012. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocs, csak gyors átfutottam a kajákon. Kösz.
2012. okt. 18. 09:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2012. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
190 magasan 85 kilósan vékony? Oo Azt hogy csináltad?
2012. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tökfőzeléket fasírttal.
2012. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Komolyan annyi vagyok. Anyám mindig avval baszogat, hogy kivan az összes csontom..
2012. okt. 18. 11:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Az anyák már csak ilyenek :D Amúgy azért lepődtem meg, mert magasabb és könnyebb vagyok mint te, szóval ha te vékony vagy, akkor én mi? :D És mi voltam, mert híztam...
2012. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!