Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha a pulzusom edzés közben...

Ha a pulzusom edzés közben csak 105-110 akkor is égetek zsírt? 29 éves vagyok és kiszámoltam hogy 124 körül kéne legyen, de valahol azt hallottam hogy 90 és 130 között van a zsírégető tartomány.

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 09:28
 1/7 anonim válasza:
nem tudom,spec én 160-on tartottam a vérnyomásom.bárén inkább a "lusta" életet folytatom,"némi" túlsúllyal
2009. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én a pulzusszámot kérdeztem , nem a vérnyomást :)
2009. aug. 9. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Soha nem hittem a pulzusszámolós hülyeségekben. Hiszen ha edzés közben 160 a pulzusod akkor a nap folyamán megevett szénhidrát mennyiséget használod és miután befejezed az edzést a test a zsírból veszi fel a többi tápanyagot. Ha viszont 110-es pulzus mellett edzel akkor edzés közben nem a szénhidrát nagy részét hanem magát a zsírt használod, és edzés után a szénhidrátot. Most jön az hogy ez hülyeség mert 160-as pulzus mellet izmot is vesztünk. Nem, ha megfelelően táplálkozunk. De gondoljunk bele... mind a két edzésforma a zsírt és a szénhidrátot illetve fehérjét célozza. Tehát ha nem megfelelő az étkezés akkor mindegy melyik edzést használjuk izmot is fogunk veszíteni.


Ha érzed, hogy többet ki tudnál hozni magadból akkor hozz!

2009. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Maximum 130-as pulzus azt jelenti, hogy a fölé ne menjen mert az már kardió mozgás, viszont ha nem elég pörgős a mozgás, akkor az nem jo. PL ha csak szimplán sétálgatsz a szobádban, akkor azzal kevésbé égeti a zsírt, mint a tempós gyaloglás. Érted, maga az hogy légzel is egy aerob tevékenység, mégsem égeti a zsírt túlzottan. 130-as pulzusnál égeti a legjobban, a fölött meg szépen belassulva egyre inkább átvált izommunkába (és glikogénürülés lesz az izmokban, stb)
2009. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A test az első részben az agy cukorraktárait használja, de ez másodpercekre elég, utána a vérben és a májban található cukrot, ez kb fél óráig elegendő. Utána az edzés intenzitásától függően vált. Ha 130 felett vagyunk, akkor az izmokban található glikogént használja, és ezt csak fehérjéből lehet helyreállítani(katabolikus állapot)=izomvesztés.

Ha 120 és 130 között van, akkor van idő a zsírokat lebontani és a vér elszállítja, így csak az kerül felhasználásra.

2009. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. aug. 12. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:
hogy lehet kiszámolni ezt a pulzus számos dolgot? én 170 cm és 70 kg vagyok hátha ez segít
2010. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!