Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hatásos ez a vádli torna?

Hatásos ez a vádli torna?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm javasolta, hogy lábujj hegyen állva kicsit emeljem le-fel a sarkamat, gyorsan, de úgy, hogy a sarkam nem érinti a talajt. A vádlimmal nagyon elégedetlen vagyok, mert egyáltalán nem izmos, és ezen változtatni szeretnék. Ha azt a gyakorlatot csinálom mondjuk napi 2x 10 percet, lesz látható eredmény?

2012. okt. 24. 12:49
 1/6 NagyonGonosz ***** válasza:
Kellene valami deszka, vagy más emelvény és így nem fog leérni a sarkad az alsó pontban sem. Jó lenne ha + súllyal tudnád csinálni. A vádli folyamatosan dolgozzon és ne "minél gyorsabban csináld". A súlytól függ az ismétlésszám, de a sorozat végére égjen be a vádlid.
2012. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan, emelvényen végezd és mehetne egylábas változat, így nagyobb a terhelés. Én nem időben mérjük a gyakorlatokat, hanem legyen mondjuk 4 x 20 vagy ha megy akkor 4 x25-30 ismétlés. Ha könnyen megy, akkor kellene a kezedbe egy kézisúlyzó nehezítésnek és így menjen az egylábas vádliemelés. Ne végezd gyorsan.
2012. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! azt elfelejtettem írni, hogy 20 éves lány vagyok, tehát nagyon bika vádlit nem akarok, csak szép tónusosat :)
2012. okt. 24. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól nem is kell félned, hogy másnapra rádugrik több kiló izom naturálban. :)
2012. okt. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

igen teljesen jó.

de nem írtad,hogy egy lábbal végzed,nyújtott/hajlított térdel?

csináld két lábon talajon,megkapaszkodva,heti 2x,4x100at.

de a fegyencedzés 2ben levezetik neked a nehézségi fokozatokat,töltsd le fusd át.

és habár a vádli elég gyorsan regenerálódik,de ha rendesen megedzed,akkor másnap azért nem nagyon fog engedelmeskedni.

szóval heti 2-3 edzés elég neki.

2012. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, teljesen nyújtott térddel csinálom, nekem hajlított térddel valahogy kényelmetlen :D
2012. okt. 24. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!