Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Itthon probálgatom a boxütések...

Itthon probálgatom a boxütéseket, de sehogy se sikerül ugy, mint a videókban. (nem olyan a mozgása) Hogy tudnám itthon kigyakorolni a mozgásokat, meg több ütést megtanulni?

Figyelt kérdés
Nem járhatok boxra,mert nem engedik a szüleim,mert állitolag az annak való akinek van ereje,de nincs esze,és veszélyes is....Itthon probálgatom,de sehogy se megy ugy,mint a videókban...esetleg birnátok pár oktató jellegü videót küldeni,hogy valamennyire könnyebben megtanulhassam?

2012. dec. 22. 13:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Na várgyál, kissé fura a kérdésed.


Miért akarsz úgy ütni mint egy ökölvívó? Azt nem lehet videóról megtanulni, a látszat ellenére a laza, gyors ütések sok-sok év komoly gyakorlás és jó edzők eredményei.


Ezen kívül érdekes meglátás az is, hogy erő kell hozzá, vagyis "állítólag annak való akinek van ereje".


Miért, van olyan akinek nincs ereje? Vagy ha én bokszolni szeretnék akkor nekem nagy erő kell? Van, de én nem dolgoznék, nem ütnék 'erőből'. A helyes mozgás adja az ütés erejét, kezdőknél persze látványosabb ha valaki "erős".

Veszélyes? Mert? Védőkesztyűben játsszák ezt a sportot.

Annak való akinek nincs esze? Az ökölvívás egy taktikai küzdősport. Aki ész nélkül beleveti magát egy meccsbe, az alul marad egy hasonló fizikai képességű de taktikus ellenféllel szemben. Kell hozzá ész.


Én magam harcművészetet gyakorlok, ott nincsenek szabályok, és nem versengésről szól hanem a régi, hidegfegyverekkel vívott háborús időszakokban alkalmazott harctechnikák elsajátításáról. Ez valahol a tökéletességre való törekvés, önvédelem, életmód..


De tudni kell, hogy a ringben, az ökölvívás leírt szabályai közt az a harcmodor amit az ökölvívók ismernek, ott az a tökéletesség, bizony. Megérdemlik a tiszteletet, mert nagyon komoly dolog.

2012. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!