Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudok kevés idő alat...

Zotyaszerző kérdése:

Hogyan tudok kevés idő alat de az idő nem lényeg felgyorsitani a kezem és a lábam?

Figyelt kérdés

2012. dec. 27. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt a mozdulatot, amit gyorsan szeretnél végezni gyakorold be.


Például harcművészeknél, küzdősportolóknál (vagyis nekik) el kell jutniuk olyan szintre, hogy már ne az ütés technikai részével foglalkozzanak, hanem minden gáttól mentesen, természetesen nyújtsák ki a kezüket. Az ösztönös mozdulat a leggyorsabb, ezt figyelhetjük meg vadállatoknál. Ha nincsenek gátak, óriási sebességre képes a testünk. Ugye ismeretes, hogy egy lecsapó kígyónál is gyorsabban ki lehet ütni a kezünkkel.

2012. dec. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod és hogyan tudnám jól nyujtani magam? vagyis a lábam és a kezem ?és box zsákon vagy árnyék boxal gyorsithatnám fel a kezem?
2012. dec. 28. 16:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Zsákon is és levegőben is gyakorlod az ütést. Nekünk úgy tanították, hogy tanuljuk meg mely izmaink dolgoznak ütés közben, és eztán gyakoroltunk egyre gyorsabban. De előbb az egész testünk mozgására odafigyelve, lassan ütöttünk.


Nyújtásról annyit kellene írni, hogy én nem kezdenék újra bele. Olvasd el Pavel - relax into strech könyvét, vagy írj ki új kérdést nyújtásról, hátha valakinek lesz kedve írni. Én a Relax into strech könyvet ajánlom, vagy valamilyen direkt nyújtó edzést. Harcművészeknek-küzdősportolóknak van direkt nyújtás Újpesten a Wudang egyesületnél, de a balettosok nyújtása is baromi hatékony.

2012. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat és értékeltem is és mitt gondoltok az ugrókötélnről?mék hatékonyabb a futás vagy az előbb emlitet ugrókötél? és jó álóképeség javitására?
2012. dec. 29. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Állóképesség és ritmus fejlesztés, igen erre jó az ugrókötél. A futást és a kötelezést is lehet igen intenzíven csinálni, intervallumos edzésnek mindkettő nagyon jó. Lehet csinálni mindkettőt, a kötelezés talán nehezebb, így fejleszt.


De mindkettőt lehet rosszul is csinálni: elmegy a küzdősportoló egy órát futni, vagy egy órán át ugrókötelezik... MINEK?

Persze, kitalálja hogy azért mert majd ettől javul az állóképessége stb.. ilyen legendák élnek, a sporttudomány dogmatikus. Valójában azonban a túl sok futás, ugrálás már csak a térdeket koptatja, azért is mert kis terhelés mellett (kocogás, lassú szökdelés) nem feszülnek meg az ízület körüli izmok, amik a terhelést is mérsékelnék. Ráadásul nem fejleszt!

Ha gyorsan akarsz ütni, akkor biztos hogy nem akarsz kitartó futó lenni, ez logikusan adódik a kérdésedből. Ha gyorsan akarsz ütni, akkor gyors mozgást kell bírnod minél tovább, tehát sprintelni kell, pörgetni a kötelet, zsákolni - és megtalálni a leghatékonyabb edzés módszert arra hogy a tested maximális sebességével kiküldd az öklödet. Ez az ideg izom kapcsolat felépítésével működik, feljebb írtam hogy lassan is gyakorolni kell az ütést, és gyorsan is hogy teljesen bevésődjön, rutinos legyen, már az öklöd gondolkozzon azon hogy kiüt és ne te.

2012. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat és értékeltem is és használni is fogom milyen edzést ajánlasz hogy kirobanjon a kezem hogy ahogy mondod hogy ne én gondolkozak az ütésen hanem az öklöm ??ezt hogyan valósithatnám meg és hogyan tudnám hogy az erőt kombináljam a gyorsasgan mert erősebb is szeretnék lenn aról is irjatok légyszi
2012. dec. 31. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!