Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzésben van olyan,...

Legion kérdése:

Fegyencedzésben van olyan, hogy nyújtott lábemelés függeszkedésben. Ennek az első lépésénél vagyok. Ha a fenekemnél érzek utána fájdalmat, a combom felső részénél, akkor azt jelenti, hogy jól végeztem a gyakorlatot?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 14:21
1 2
 1/13 aikiboxer ***** válasza:
49%
Ebben a gyakorlatban (is) együtt dolgoznak a hát-, has-, fenék- és combizmok, úgyhogy az, hogy edzés után vagy közben bárhol fájdalmat érzel, jó esetben annyit jelez, hogy ez a részed gyenge.
2013. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 aikiboxer ***** válasza:
... Nekem pl. a hasizom gyakorlatoknál a hátam fáj, miközben csinálom.
2013. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

függeszkedéses lábemelésnél a hasamat érzem végig.

nekem a fekve végzett lábemeléseknél akar szétszakadni az alsóhátam a végére.

én is csak a gyengeségét tudom okként feltételezni.

érdekes,hogy a könyv szerinti nehezebb gyakorlat jobban megy,mint a könnyebb.

kérdező meg,ha jól veszem ki a térd emelés fekve gyakorlatot írod,az az 1. lépés,és igen a comb is húzódhat ,sőt izomláz is lehet benne másnap,ha még nem szoktad meg a gyakorlatot.

a gyakorlat végén menj fel csípőemelésbe és maradj úgy egy darabig,akkor kiáll a görcs.

2013. jan. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=JMV-3CkWGAI ez nem az a gyakorlat konkrétan de Ő a legismertebb fegyencedzést gyakorlatban bemutató arc
2013. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat.Azt mondták nekem,más gyakorlatokra,ahol fájdalmat érzek,azt a részt megdolgoztam.Próbaképp megpróbáltam a 4.lépést,abból,hogy egy menne-e,és azt vettem észre,mert már párszázat csináltam az 1.-ből,kilazultak a hasizmaim,annyira,hogy abból is ment egy.Azt tudni kell,hogy én elég merev ízületű típus vagyok,mert csesztem elmenni kamaszként sportolni,de most kb.300 db az 1.lépésből máris kilazította valamennyire a hasfalamat.A kérdésem az,mennyire vegyem komolyan ezt a 3x40 ismétlést,ahhoz,hogy továbblépjek?Mondjuk 50 stabil,szabályos egyszerre nem lenne elég a 2.lépéshez való továbblépéshez?
2013. jan. 9. 01:36
 6/13 aikiboxer ***** válasza:
58%

A hasizom-gyakorlatot kérdezed? Az egyes szintet (a priccs szélére ülőset) akár ki is hagyhatod teljesen, folytasd a kettes szinttel. De az egyes szint nekem pl nagyon jó volt a derekam/hátam erősítésére.


Általában mindegyik gyakorlatban vannak olyan szintek, amelyekre érdemes visszatérni. A lábemelésnél már a 10. szinten tartok, mégis rendszeresen csinálom az 5. szintet is. A cél nem a szintek teljesítése, hanem az erősítés.

2013. jan. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!Ez vonatkozik az összes többi gyakorlatra is?Tehát,ha a hivatalos számot még nem értem el,de egy szintet igen,és szabályosan,és jól csinálom őket,akkor akár tovább is léphetek a következő gyakorlatra?
2013. jan. 9. 15:20
 8/13 aikiboxer ***** válasza:

Általában véve nem cél a szintek közötti minél gyorsabb mozgás, én pl. többet szoktam csinálni mint az előírt. (Törekszem mindenből a 3x50-re.) Viszont persze, ahogy érzed, ha tovább szeretnél lépni, lépj tovább.


Amit én csinálni szoktam inkább, hogy kihagyok egy csomó szintet. Pl. fekvőtámaszból kihagytam a fél fekvőtámaszt (kosárlabda a has alatt); hídból meg azt a szakaszt, amikor a fejemet egy priccsre kellett volna tennem. Egyszerűen kényelmetlen volt, így ugrottam inkább a következő szintre.

2013. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor,ha nem bánod,hogy eltérünk a tárgytól,te milyen fokozatig jutottál el a félkezes fekvőben?Megy már esetleg a 10.?
2013. jan. 9. 20:50
 10/13 aikiboxer ***** válasza:
Fekvőből még csak az 5. szinten tartok, 3x30-nál.
2013. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!