Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Le fogok tudni fogyni combról,...

Le fogok tudni fogyni combról, ha banán alkatú vagyok, ám a sok ülés stb. miatt inkább combra ment? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Régebben kocogtam, sajnos ez csak rövid ideig tarthatott, mert jött a tél. (Max. 2-4 hét) Ez idő alatt fogytam kb. 2 kg-t, 51-52 azt hiszem. Utána durva diétát folytatva, ám sport nélkül, lementem 47-re. Kb. januártól viszont továbbra is csak egészséges ételeket éve, de sokkal többet, kb 1600-1700 kcal/nap visszaálltam most 50 kg-ra. Novembertől idáig csak elvétve tornáztam itthon erősítő gyakorlatokkal, amúgy. Viszont mostanság nincs időm erre, ezért is jöttem fel 50-re, ami nem baj. Szóval terveim alapján továbbra is így eszem, csak tavasztól megyek kocogni. Combról szeretnék fogyni, tudom helyi fogyás nincs, de mivel az alkatom atlétikus, banán, és csak azért híztam oda, mert a szüneteket, hétvégéket napi 16 óra gépezéssel töltöttem, csoki zabálással. (Ez ment kb. 5-6 éven át) Mondjuk hétközben más volt eléggé az életmódom, mert mozogtam az egészségtelen kaják mellett, szal a legrosszabb súlyom 57 volt akkoriban. Nos, mivel alkatilag elvileg hasra hízom, ezért reménykedem abban,hhogy combról jön le a felesleg, mivel a mellem nem nagy, és a kar, vádli duó már kipipálva. Ez a 2-3 kg, ami a nem mozgás+(egészséges ételekből) bevitt túlzott kalóriák számlájára írható, véleményem szerint hasra mehetett, habár nincs sok különbség. Szerintetek lefogyhatok combból, ha kocogás mellé lokális zsírtöréses masszázst , stb.-t alkalmazok? (Természetesen nem feladva az életreszólóra tervezett étrendem)
2013. febr. 5. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Diétával és heti minimum 3-4 aerob edzéssel simán le tudsz fogyni.
2013. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen az a banán alkat? Eddig almáról meg körtéről tudtam, de ha valaki kitalálja, hogy van szőlő alkat is, én leteszem a hajam.
2013. febr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A banánnak keskeny csípője, és dereka van. A vállai szélesebbek, mint a csípő, nem úgy mint a körténél. Az almánál meg karra is hízol, mellre, hasra. A banán a homokórához hasonlít, csak kis mellel. Amúgy nem szeretnék mindenhonnan fogyni, ezért nem lenne megfelelőbb a futás?
2013. febr. 6. 07:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagyis rosszul írtam, bocsi: nem hasonlít rá :D csak a homokórát is megakartam említeni, aztán még korán van. Am atletikus alkatnak is mondják, lehet úgy ismerősebb
2013. febr. 6. 07:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy nem szeretnél mindenhonnan fogyni. Csak sajnos ez nem így működik. Nem tudod irányítani a zsírleadás helyét. Mindenkinél genetikailag meghatározott, hogy honnan, milyen ütemben fogyjon. Nem lehet csak kizárólagosan az óhajtott területekről fogyni. Sajnos ez van. Diéta és aerob edzések kellenek és előbb-utóbb a kívánt területről is lemegy a fölösleg.
2013. febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, ezért írtam, h mivel banán alkatom van, akk lábról fogok-e először :) am a futásról nem mondtál semmit.. S ha az jó, akk intervallumosan/hosszú távon?
2013. febr. 7. 10:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó mind a kettő, az aerob és az intervallumos futás is. Mindkettőnek van előnye és hátránya is. Ezekről itt olvashatsz: [link]


Lábról is fogyni fogsz, de megjósolhatatlan, hogy milyen ütemben.

2013. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!