Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáradok el ilyen gyorsan?

Miért fáradok el ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz egy éve,hogy edzőterembe járok.17/F 186cm 78KG vagyok, 73kg-val kezdtem,tehát annyira sokat nem szedtem fel egy év alatt.Szedtem táplálékkiegészítőket, vitaminokat,magnéziumot egy ideig,étrendem nem volt,és jelenleg sincs sajnos.Az állva végzett gyakorlatoknál 8-10ismétlés után annyira elfáradok,hogy muszáj leűljek.Ez kétkezes bicepszgyakorlatra vonatkozik inkább,amit a nyáron 30kg-val csináltam,most pedig a 20kg-nál elfáradok.


Továbbá alig futok egy kicsit és elfáradok, a tesvéremmel játékból gyakran bírkózom, és egy ilyen másfél,2 perc mozgás után elfáradok,annyira hogy mér nem bírom. Ugyan ez a helyzet a verekedésekkel is, sajnos nemrégiben volt egy incidensem,egy csávóval, és pár perc mozgás után már nem bírtam, így hát én többet kaptam,mint ő,mivel ő több ideig bírta mint én,hiába vagyok erősebb nálla, neki jobb az állóképessége.


Mi lehet a gond,hogyan tudnám ezt helyrehozni? Kezdjek el futni?Mivel ezt nem igen teszem,kivéve a biciklizést, napi 12km-et bicajozom.



2013. febr. 18. 20:24
 1/8 *Glissade* ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi lehet a valódi ok, arra neked kell rájönnöd, vagy keresned valakit élőbe aki segít...


Viszont ha sportszerűen nézzük a dolgot:) Akkor nagyon rosz állóképességed van, és ráadásúl még panaszkodsz is, hogy "jaj milyen gáz".

Szerintem próbálj meg erőt venni magadon, és ne 2 perc után feladni modjuk a futást:)

Minden agyban dől el.

Menj el aerob és erő-állóképességi edzésre.

2013. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Droidombre válasza:

Nekem úgy tűnik nem bírja szíved.

Meg aztán ha nem étkezel rendesen, nem lesz megfelelő mennyiségű (hosszú távú) energiád. És a két kezes álló bicepsznél, kar törzs, láb... viszik a powert szintén :)

Bár szerintem kardioznod kéne. 20-30 perc kardiot nyomjál csak edzésenként le hacsak nem tömegelsz. És ne aerob legyen hanem kardio.

2013. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

leírtad.

gyenge az állóképességed.

amik a legjobbak rá az a küzdősport és a kettlebell edzés.

2013. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 NagyonGonosz ***** válasza:

A kardiovaszkuláris rendszeredet is edzeni kéne.-> kardiózni kell

Vagy ha diétázol normális lehet alacsony CH mellett vagy ha éppen CH megvonás fázisban vagy ciklikus ketonál, hogy fáradékony vagy. (főleg ahogy egyre szárazabb leszel úgy gyengülsz is)

2013. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tömegelek
2013. febr. 19. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tömegelsz mert nincs étrended, de nem ez a lényeg hanem hogy el kellene menned egy kivizsgálásra, különös tekintettel a szívedre. Ha napi 12 kilométert bicajozol nem szabadna ilyen hamar elfáradnod.
2013. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet már későn írok,de szerintem 2-3 hétig necsinálj semmit :D Utánna kezd előlről ha ugyan olyan akkor nem tudom :D ha kicsivel jobb akkor viszont túledzettség miatt lettél gyenge ,a szervezeted kimerült
2013. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szívbeteg vagy, amit a sport hozott ki. irány a kardiológia.
2013. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!