Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mien sulyzós, szálkásitó...

Mien sulyzós, szálkásitó edzés formák vannak?

Figyelt kérdés
Ha már nincs sok zsir felesleg a testen akkor mien edzést kell cisnálni? mien az a sulyzós edzés,szálkásítás? és mikor ajánlatos elkezdnei ezt?(Lány vagyok)
2008. jún. 6. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Szálkásításnál döntő a táplálkozás, de ez most nem volt kérdés.

Az edzés ilyenkor úgy működik, hogy minden nap a teljes testre edzünk, szemben az egyébként szokásos 1 nap/ 1 izomcsoport edzéssel. Így persze a használt súlyok és a gyakorlatok száma is csökken, viszont a pihenőidőket rövidebbre kell venni. Vannak, akik képesek gyakorlatok közti pihenő nélkül lezavarni egy edzést. Ez viszont számomra alig hihető, főleg mivel a szénhidrátbevitel úgy vissza van véve napi 2-300 grammra, hogy sokaknak még az agyműködése is lelassul ilyenkor :-D

A közhiedelemmel ellentétben nincsenek szálkásító gyakorlatok, csak a kivitelezésük változik. Magasabb ismétlésszámmal kell eljutnod ugyanarra a fáradtsági szintre, de túl sok ismétlés már nem hatékony, inkább olyan 12-15 körüli ismétlésekről van szó.

(például, ha x kilóval 8-at tudtál nyomni, akkor most nyomj akkora súlyal, hogy 15 menjen belőle, de több nem. Ha több is menne, emelj a súlyon. Az utolsó ismétlés mindíg az legyen, ami után már önerőből nem tudnál csinálni többet.

Ezenkívül használhatsz olyan technikákat is, mint pl szuperszettek, félismétlések, vagy súlycsökkentő techika, amikor mindíg viszábbveszed a súlyt és azonnal folytatod amennyit bírsz, aztán megint, egész addig amíg a végén már mozdulni is alig bírsz.

(például oldalemelésnél én 20 kg-ról kezdek, és a végén 2 (!) kilós súlyt sem bírom kiemelni.

Mikor ajánlott elkezdeni?

Hát kb. egy fél éves edzésmúlt azért nem árt hozzá, mert különben könnyen túledzed magad a csökkentett kalóriabevitel miatt. Meg aztán az izomzatnak meg kell lennie, ami a zsírégetést végzi. Tehát nem lehet röktön ilyen módszerekkel edzeni, előbb tapasztalatot kell szerezni a normál edzés terén és utána lehet variálni.

2008. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kérdésed nem egészen értem. Ha már nicns tul sok zsír--> azaz most izmosodni akarsz? Ha igen akkor kövesd a kolléga álltal leírtakat, amivel nagy részben egyetértek, bár én nem vagyok a nagy ismétlésszámok mellett. Diéta alatt is maradok a 8-10 között. Az első hetekben valoban érdemes átmozgato edzéseket tartani az egész testre, de később mehet az 1 nagyobb 1 kisebb testrész edzése egy nap. Persze mindemellett helyes táplálkozás, pihenés,stb.. sok tényezős ez a sport. De ezért szeretjük:)
2008. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!