Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyúrni szeretnék, valaki írna...

Gyúrni szeretnék, valaki írna kezdő férfi edzés programot nekem, és hogy ezt mennyi időn keresztül kell csinálni?

Figyelt kérdés
Tudom ott a bodybuilder, de onnan nem tudom kihámozni, mer 15fajta edzés terv van és nem tudom melyik való nekem. Milyen gyakorlatokat, mennyit és mennyi időn keresztül csináljak? (cél az amolyan Vin Dieseles alkat, sőt annyira nem akarom magam kigyúrni, de kb ahhoz hasonló kéne)
2009. szept. 10. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
body builder alapismeretek. ezt írd be a google-be. Ha így sem találod meg akkor keress más sportot!
2009. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
19%
15 évesen nem túl korai a gyúrás? Mert nekem mondták, h 16 évesen kezdjem csak el (én is 15 vok)
2009. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Honnan veszed , hogy a kérdező 15 éves ? Nem tudom , de én nem látom sehol . Amúgy meg egyáltalán nem túl korai .
2009. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

hát barátom, a hozzáállásoddal k.rvasok gond van. Meg az összes emberke hozzáállásával aki itt kér edzéstervet.

1. személyi EDZŐ miután végignézett tokától bokáig tud csinálni neked edzéstervet

2. ha lenne is itt személyi edző, hülye lenne beírni

3. azért van kibúvás, sok utánnaolvasással kompenzálhatod a személyi edzőt...csak ehhez meg türelem és kitartás kéne, ami benned egyenlőre nemsok van. Ide teszed fel a világ egyik leghülyébb kérdését.

itt senki sem gondolatolvasó, vagy mentalista, nem fogjuk tudni kitalálni hogy nézel ki.

Vin Dieseles alkat, honnan? 150 kilóról lefele? vagy 50 kilóról felfele akarsz? Mit sportoltál? milyen a vércsoportod...

Na ezeket tudod, akkor már csak az internetet kell használnod, és nem itt szórakoztatni a jónépet.

Edzésterv az a legolcsóbb helyeken is 10ezer 1 hónapra

csók-

Személyi edző...

(lehet lepontozni)

2009. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátokmár azt a body.buildert, meg a drogos nyulat.

Mindenki azt reklámozza, pedig szakmailag egy kalap fos.


Nézz körül rendes, komoly testépítő oldalakon:

www.testmester.net

www.tesztoszteron.hu

www.fitway.hu


Ez utóbbi a legjobb, többek között van edzésterv készítő program is az oldalon. A cikkeket is érdemes elolvasni.

Komoly szakemberek írják, nem drogosnyulak.

:-)

2009. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

21:20 "Hagyjátokmár azt a body.buildert, meg a drogos nyulat. "


Hát nézd. Én a szerint edzek, és vannak eredményeim, magamon tapasztalom hogy amiket ott leírtak nem hülyeség, mellesleg 3 éve edzek és ezóta nem voltam betegség miatt orvosnál!! Az alapismeretek a legjobb dolog amire a neten eddig ráleltem.

Arról pedig hogy szakmailag nem jók. Ez csak az "egyéb" oldalak irigységéből fakad. Ez a legolvasottabb oldal az országban, ha mást nem nézd meg az edző válaszolt hogy hány kérdést tettek már fel (összesen 32864 megválaszolt kérdés olvasható az oldalon), vagy hogy a fórumban mennyi hozzászólás van. (csak a tombolóban 70.000) De néha vannak statisztikák is hogy hány ezren olvassák naponta az oldalt.

Ők rendezik az ország legnagyobb versenyét (Superbody) ahol a legnagyobb pénzdijak és a legszínvonalasabb versenyvezetés van. És persze a legerősebb mezőny. (nem úgy mint "egyéb" versenyeket, ahol a szervezők lenyúlják a díjat, meg a győztes is csak a fotó idejéig kapja meg a kupát utána visszaveszik xd

Állandó INGYENES testépítő műsor, ahol értelmesem el vannak mondva a gyakorlatok + bemutatva normális, eredményeket elért testépítők.

ÉS hadd ne folytassam.


Nem nagyon lehet vitatkozni hogy a testépítésért ők tesznek a legtöbbet az országban. (kezdve a kifejezetten kezdőknek szóló versenyektől át a rengeteg pénzdíjig, a versenyzők népszerüsítésén át az ingyenes műsorokig!)

2009. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Szeretném leszögezni, hogy én is olvastam az említett sárga oldalt, sőt a shopból is rendeltem, nem egyszer.

Valóban vannak jó és hasznos (átvett) cikkek fönt.

Ezeket már 5-6 évvel ezelőtt mind elolvastam, sajnos azótta nemigen frissítik az oldalnak ezt a hasznos részét.

Ellenben az üzleti, lehúzós és parasztvakítós részleg az nyomul elég rendesen.

Alapismeretek:

18 évvel ezelőtt kezdtem el súlyzós edzésekre járni. Akkoriban nagyon hasznos lett volna egy ilyen oldal.

Ma már ez a tudásanyag gyakorlatilag az elvárható minimum.

Amiket ott leírnak, egy 14-15 éves srácnak valóban fontos lehet ,-igaz az oldal "fogyatékos" ;-) olvasói még így sem képesek fölfogni az ott írtakat.

Na most, kedves kolléga, szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a testépítés NEM egy tipikus gyereksport. Tudom, vannak junior kategóriák, vannak srácok, akik lelkesedéssel vágnak bele és csinálják, jó esetben pár évig, rossz esetben pár hétig.

Amikor rájönnek, hogy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzelik, csalódnak, elkezdenek "napozimot" szedni, meg tömik a zsebét a nyúlnak és kicsiny cégének. Vagy abbahagyják az egészet.

(itt szeretném közbeszúrni, hogy a Bodybuilding.com hivatalos globális listáján a Scitec a 200. hely környékén tanyázik. Valamint a nemrég bevizsgált 100% Whey Pró-ban találtak kevesebb mint 50 % proteintartalmat.)

Nem véletlen, hogy komoly testépítőt 30 év alatti korosztályban nem találsz. A fizikum akkorra vállik éretté, addigra éri el a maximális potenciálját.

Hallottad, hogy Ronnie viszatér? Hány éves is?

Szóval ezzel csak azt szeretném megértetni, hogy nem biztos hogy a gyerekeknek szóló és valóban alap dolgokat tartalmazó oldal a hiteles testépítő szakmai lap.

Az álltalam említett oldalakon sokkal komolyabb szakmai és tudományos cikkek találhatók. És nem utolsó sorban friss cikkek, ami a tudomány fejlődését tekintve nem egy utolsó szempont.

"sokat tettek a testépítésért"

Az hogy a tudatlan naiv kiskölkök zsebéből kihúzzák az utolsó fillérjeiket, az tényleg nagylelkű cselekedet.

Ez magyarországon egy sok milliárdos üzlet, tehát elsősorban magukért csinálják az említett dolgokat.

A fórum és edzőválaszol oldal stílusával meg nyugodtan azonosulhat, aki tud/szeretne. Úgy kb. 15-16 éves korig még elmegy az a színvonal, de afölött már betegesnek számít.

Emberileg meg jobb, ha nem is minősítem az ott lévő tagokat....

2009. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem egészen értek egyet veled. Először is, nem csak 14-15 éveseknek való az alapismeretek, mert mint te is írtad valóban hasznos és alap. Ennek ellenére ORVOSOK sincsenek tisztában vele. Akkor mire föl várnád(várnánk) el bárkitől is hogy alap legyen és magától tisztában legyen vele?


Mondok egy példát: régebben volt ugyanitt EV-ben: [link]


Namost, ha egy ORVOS agyilag ilyen szinten van, hogy keveri a koxot a tápkieggel, akkor mire föl várnánk el egy átlagembertől hogy tisztában legyen a fehérje/ch/zsír igényével, és tudja hogy mik a megfelelő tápanyagok, stb. Az edzésről meg pláne, ugyanis rengeteg fals információ kering a neten.

Az, hogy a Scitec 200. nem mérvadó, mert egy relativ kicsi cég az amerikai cégekhez képest, ellenben nálunk nagynak számít. Továbbá Scitec termékben még nem találtak doppingszert sem, mint az őt ezen a listán biztosan megelőző egyéb amerikai cégek több termékében is. 1 éve hatalmas botrány volt belőle világszerte.

Az hogy csak 50% fehérje van benne, ezt légyszives névvel, címmel és hiteles mérési eredményekkel elküldeni nekik vagy fel lehet jelenteni őket ha valóban így van. Valószínűleg ez eddig azért nem történt meg, mert nem így van :)


testmester:

Testmester hírek

PH Energia

péntek, 2009, április 17 - 14:48


Ennél azért jóval frisebb a body.builder, mert ott napi szinten vannak hírek!


A tesztoszteron.hu tényleg jó oldal, vannak rajta jó cikkek, a másikat nem ismerem még de megnézem.


Viszont ami tény: annak aki nincs tisztában alap dolgokkal, és ez kb a lakosság 99%-a, annak az alapismeretek nagyon hasznos!

2009. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Megértem az érveidet.

Szeretném, ha ezt elolvasnád, ez egy teljesen találomra kiválasztott olvasói kérdés ill. a rá adott válasz.

Talán egy egész picit hitelesebb ember válaszolt mint DrogBanny. Az egészen apró stílusbeli különbségekre próbálj figyelni.

[link]

És ha most azt mondod, hogy ott túl sok a beérkező levél, ezért kell sűltparasztnak lenni és a fórumban tök normálisan kérdező ,-egyébként versenyző- hölgyet például lehülyepiccsázni, akkor megjegyezném, hogy ott is van edzőválaszol rovat, ingyenes és valódi szakember válaszol a kérdésre.

Itt a hivatalos MTFSZ ,- az IFBB álltal egyedül elismert magyarországi szövetség munkatársai segítik a VALÓDI testépítőket. (több másik oldallal egyetemben)

Ennek a "szakadár" bajkeverő csoportocskának nem sok jövőt jósolok.

A Scitec termékei nincsenek bevizsgálva, mert nincs saját laboratóriumuk. Megveszik a szar olcsó alapanyagot, aztán eladják tízszeres áron. A BioTech -nek szerencsére van, ők pedig bevizsgálták a Scitec termékeit. Az infó tehát benfentes forrásból van, mivel én üzleti kapcsolatban állok velük.

Az ügynek lesz folytatása, biztosra veheted.


Kérlek próbáld megérteni, hogy a testépítők nem átlagemberek, ezért engem , mint testépítőt és edzőt, rohadtul nem érdekel, mit tud az átlagember a speciális táplálkozásról, edzésről. Én szakmai szemmel nézem a dolgokat, biztos szakmai ártalom ez nálam :-)

Végezetül szeretnék neked egy "alapismeretek" cikket mutatni, mégpedig Bunny legnagyobb ellensége által leírva. A két ember között mérföldnyi különbség van, mind intelligenciában, mind szakértelem terén. Olvasd el talán hasznodra vállik:


[link]

2009. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Végigolvastam az elsőt:


A scitec termékekről annyit, hogy én már elég sokszor láttam ezt leírva hogy így meg úgy be van vizsgálva, de nincs meg ez az, végül azonban valójában semmi sem történt az évek alatt még soha. Így ugyanis könnyű szidni valamit, de ha névvel együtt tennéd -persze nem úgy hogy beköpünk egy nevet hanem valamennyire hivatalosan- akkor ugye a Scitec egyből perelhetne rágalmazás, rossz hírnév keltése miatt. Ezt így már egyik "okos" sem meri megkockáztatni, így pedig hogy te azt mondod, bármennyire is bennevagy a témában, ez így édeskevés!


Nem tudom érted-e mire akarok jutni, tehát ha hivatalosan lesz egy bevizsgálás, nem sufniban hanem rendesen (mert a Scitecnek ha van bevizsgáló laborja ha nincs -nem tudom- ezek attól még be vannak vizsgálva mert máskülönben nem hozhatóak forgalomba!!) És ne felejtsd el hogy míg amerikai gyártók termékeiben sok szemét van, doppinglistás termékek is, addig Scitec termékről még HIVATALOSAN nem volt negatív eredmény sosem.


De ne értsd félre nem reklámozni akarom, én sem csak Scitecet használok, de úgy érzem ennyivel tartozom a "márkahűségnek" hogy ami nálam működik azt ne hagyjam szó nélkül ha szidják :)


Az oldallal kapcsolatban: erre a kérdésre a másik oldalon annyi lett volna a válasz, hogy "ésszel lehet edzeni nyugodtan", én nem vagyok benne biztos hogy egy 16 éves gyereknek a hosszú csöves csontok epiphysis porcának elmeszesedéséről kellene mesélni, mert kétlem hogy meg fogja érteni! Egyébként a válasz igényes, de szerintem sok fölös infó is van benne: "Kisgyermekeknél először a nyakizmok fejlődnek ki,..." kezdetű bekezdés, "A lányok izomzata 16 éves korban", és még jó pár fölösleges rizsa is belekerült, amik nem válaszolnak a kérdésre csak a helyet töltik ki.

Ráadásul tárgyi tévedés is van benne: "- egy edzés 1,5–2 óra" Ez így abszolút nem helytálló, egy edzés 45-60 perc, aki ennél több ideig edz -kezdő szintről beszélek- az csak lötyög valószínűleg a teremben. Nem kell 5-10 perces pihenőket tartani a sorozatok között és akkor nem lesz 2 órás az edzés, és még pörgősebb is lesz, ami kell a fejlődéshez.


A másikat nem olvastam tüzetesen végig, de úgy tűnik hogy az is nagyjából a "sárga" alapismeretek-et tartalmazza, szintén tárgyi tévedésekkel tarkítva, mondom hol találtam benne (nem olvastam át rendesen, kapcsolgattam de ez szemet szúrt, mert ki van emelve):


"Elmondtam, hogy minden sportmozgás közben a szervezet működése azonos.

Tehát nemcsak kardió jellegű mozgással lehet fogyni, bizony hölgyeim testépítéssel is. "


Namost, ez úgy butaság ahogy van! Először is különbséget kellene tenni a kardió ill. aerob edzés között. A kardio alatt a magas intenzitás miatt a glikogénkészletek ürülnek le. Ellenben aerob edzés során van idő az amúgy időigényes aerob folyamatok (zsírok zsírsavakká bontása, stb) végbemenni. Kardió edzés során a zsírokat felszabadítani nincs idő.

Következtetés: tárgyi tévedés mert a szervezet nem minden edzésnél működik ugyanúgy.

A második mondat: ez hogy azt állítja hogy "nem csak kardió jellegű mozgással lehet fogyni" ugye élből butaság szintén, hiszen a kardió mozgás definició szerint nagy intezitású, rövid idejű mozgás, fogyásra meg abszolut nem alkalmas. Aki ezzel fogy annak jó a genetikája, de az átlagra nem ez jellemző.

2009. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!