Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki 20 éves koráig nem...

Ha valaki 20 éves koráig nem szoktatja hozzá a szervezetét a futáshoz és aztán hirtelen futni kezd az tényleg meghalhat?

Figyelt kérdés
szivrohamot kaphat? ez igaz?

2013. ápr. 8. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha esztelenül csinálja, akár az is megtörténhet. De azért ez meglehetősen szélsőséges eset.
2013. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

abnormális szív anomália értékek előfordulhatnak(tachicardia, ritmuszavar, billentyű rosszul nyit)

de ahogy hozzászokik a szervezet helyre jön, nagyon fokozatosan kell csinálni

2013. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 dirtboy ***** válasza:
kaphat szívrohamot igen de ha egészséges vagy akkor ezt nehéz lesz előidézni,azért mire eljutnál oda csak észre veszed hogy elég lesz már.
2013. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hamarabb esel össze mintsem, hogy ez megtörténne...

Van egy ilyen "reset" gomb a fejedben, ami ilyen esetekkor aktiválódik. Illetve van egy csökkentett állapot gomb is. :)

De a viccet illetve a hasonlatokat félretéve, valóban hamarabb fogsz elájulni oxigénhiány miatt. De legalábbis elesni. A szív nem adja magát azért ilyen könnyen. Nem fogja engedni a hűbelebalázs módot, rákényszerít a fokozatosságra.

2013. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha már szívroham, hamarabb elérheti futás nélkül.

Nyilván egy előzetes, alapos orvosi vizsgálat szükségeltetik a futás elkezdése előtt. Azt követően pedig fokozatosan lehet a szervezetet terhelni. Táv, időtartam növelése később szinte adja magát. Mint minden sport, a futás is egy "értorna", tehát jóval kisebb az esély bármilyen negatív szív körüli történésre.

Jó futást!

Üdv.: Rea

2013. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom futsz-e már vagy még csak tervezed,de ha nagyon túlvállalod magad az elején akkor hirtelen iszonyatos késztetést érzel arra,hogy megállj és nincs az az akaraterő amely túllendít ezen a holtponton,hogy túllendülve szívrohamba hajszolhasd magad.Természetesen az csak abból a feltételezésből kiindulva igaz,hogy egészséges vagy.
2013. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sosem éreztem, amikor futottam , hogy a szívem felgyorsul, csak azt éreztem, hogy egy idő után kiköpöm a tüdőm(mivel nem vagyok hozzászokva).
2013. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, minden okozhat szívrohamot. Vagy azért talán mégse, azért reggel az ágyból keljünk ki biztonsággal, és nyugodtan menjünk el edzeni. Esélyesebb, hogy futás közben elüt egy jármű, minthogy majd a szív csak azért mert edzetlen felmondja a szolgálatot. Ha eleve szívprobléma áll fenn, akkor bármi okozhat bajt, nem kell edzeni hozzá, akár egy lelki megrázkódtatás is bajhoz vezethet, ennek semmi speciális köze nincs a futáshoz!
2013. ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 poiu ***** válasza:
Profi focisták halnak meg a pályán... Futni 80 évesen is elkezdhetsz, ha nincs durva baja a szívnek, akkor olyan tempót enged, ami jó neki. Ha baja van, akkor meg mindegy, inkább futás közben, mint éjszaka az ágyban...
2013. ápr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!