Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van annyi kérdés a...

Miért van annyi kérdés a "hogyan fogyjak le? " témában?

Figyelt kérdés

Mindenki csak a csodaszereket és az egyszerű dolgokat keresi.

Miért nem képesek kicsit tenni saját magukért, és az egészségükért?

Ha talán normálisan ennének és mozognának picit nem kéne sanyargatni magukat mindenféle h*lyeséggel.

(Elnézést azoktól akik betegségben szenvednek és azért híztak el ill. nem tudnak lefogyni, ez a kérdés nem rájuk vonatkozik.)



2013. ápr. 8. 13:14
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:
100%
csak a könnyebb utat keresik,él bennük a remény hogy van valami tuti módszer amiről még nem halott és meg kíméli a szenvedéstől.
2013. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az emberek egy része a kevésbé fárasztó utat keresi, és reménykednek a csodaszerekben. Majd jön a koppanás és rájönnek, hogy bizony nem kerülhető el a munka és a célnak megfelelő étrend. Vagy feladják..:)
2013. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Áhh.. ezt sosem fogom megérteni...hogy miért nem képesek felfogni, hogy sport és normális kaja nélkül semmi jót nem fognak elérni.
2013. ápr. 8. 13:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Mert nem csak a fogyás jó.


Élmény foglalkozni a gondolattal, hogy majd lefogy, élmény elhinni, hogy most diétás port vagy tablettát szed és lefogy, élmény elmenni 10 perces flabélos rázásra és érezni hogy jó úton van. Ezek összesen akkora élmények mint valóban lefogyni.


A kettő között az a különbség, hogy a fogyás lassabb és kitartás kell hozzá. Persze, jó lenne elérni a célt, de ez egy jó érzés. A jó érzést megkapják ugyan úgy az esti csokival is, meg azzal hogy foglalkoznak a témával. Egy kicsit álomvilág, igen, gondolom egy pszichológiában jártas ember ezt sokkal jobban megértené és el tudná magyarázni.


Szerintem nem mindenkinél a végeredmény számít, ha valamiféle boldogságot érhetnek el azzal, hogy állandóan a fogyásra koncentrálnak, már az is 'boldogság'. Ettől nem kell lenézni őket, nyilván senki sem tökéletes.. ha erre rájönnek, talán változtatnak és meglátják hogy elég értelmetlen amit csinálnak.


Másrészt tudjátok, hogy nem annyira egyszerű a téma sem, ahogy különböző (de hatékony) módszereket és utakat képviselünk, ezekhez hozzádobva az egyértelműen kamu és működésképtelen dolgokat egy igazi útvesztő lehet. Rendesen tájékozódni meg nem 5 perc, hát már elzsibbad szegénykék agya, főleg a napi robot mellett.

2013. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit 4. Köszönöm, hogy válaszoltál :)b és persze a többieknek is :)
2013. ápr. 8. 14:36
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tanulták meg élvezni ezt a fajta "fájdalmat".Nekik a sportolás nem a küzdést jelenti, hogy igen most kilépek a komfortzónámból és teszek magamért valamit a saját akaraterőmből mert nekem ez jó és kell és én ettől több leszek , hanem azt látják, hogy hűha most le fogok izzadni, fájni fog, nehéz, mit gondolnak majd mások, sokáig kéne kitartóak lenni. Nincs akaraterejük és nem is akarják, hogy legyen.. mert így a kényelmesebb, az egyszerűbb.
2013. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Linkoln ***** válasza:

Én viszont nem értek egyet a 4.-el.

Szerintem nem olyan boldogok a várakozás alatt, meg amikor veszik a csodaszereket. És szerintem az sme olyan élmény nekik hogy folyton keresik hogy mit kéne módosítani.. Nyílván van aki ebben örömét leli, de biztos nem fogható a lefogyás érzéséhez. Ezek csak akkor működnének ha látnák az eredményt. És általában unreális célokat várnak.

Nem magamból indultam ki, én egyáltalán nem szorulok fogyásra, de ha szorulnék, én fogyni szeretnék nem csodaszereket enni.. :D

2013. ápr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Linkoln ***** válasza:

A válasz meg lemaradt...

Szerintem azért mert simán lusták.

Látják mindenfelöl hogy mozgás, mozgás, rendszeresség, rendes kaják fogyasztása, tervezés, RENDSZERESSÉG, ERŐFESZÍTÉS, de ezekkel nem törődnek. Ilyen eredményt várnak amiket ezek eggyüttese hoz, de más úton..

Pedig, igazán meg lehet szeretni, főleg az első egy két hónap után ha fel vagyunk alapozva, és kezd látszani az eredmény.

2013. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az egyik baj az, hogy az embert mindenhonnan ostromolják a hülyeségekkel. Csodaszerek, divatdiéták, celebek étrendjei, és még a fene se tudja, mi zúdul a fogyni vágyókra a netről, a szennylapokból és a hasonló cipőben járó "sorstársaktól" Így érthető, hogy első nekifutásra hülye kérdésekkel jön. Én is hasonló voltam, amikor rádöbbentem, hogy végre valamit kellene kezdeni a testemmel :) A nagyobb baj az, hogy amikor elmondják neki, hogy ez így nem jó, hülyeség, ezt-és-ezt kellene csinálnod, olvass utána és megérted, akkor is foggal körömmel ragaszkodik az eredeti elképzeléseihez, esetleg egy másik "csodaszerhez" fordul.

Amikor lefogytam, meg lett némi formám, folyamatosan kérdezgették, hogy csináltam. Nagy lelkesen előadtam, hogy szobabicikli, súlyzó, teljesítménytúrák, szálkásítódiéta, meg ami még kell. Eredmény? "á, ez nekem nem jó" vagy "egy héten hány csaló napot tartasz?" és még sorolhatnám.

Bocs, ha hosszúra nyújtottam ,de kikívánkozott belőlem.

2013. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Azért van annyi kérdés, mert a legtöbb kiíró az 15-20 éves fiatal, aki nem saját háztartásban él. Ez pedig azt eredményezi hogy nagyrészt a diétát nem tudják maguknak megvalósítani!
2013. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!