Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 139 KG-ról le tudtam fogyni...

139 KG-ról le tudtam fogyni 83 KG-ra, majd egy kicsit lustultam (de még így is edzettem), és a súlyom visszament 96 KG-ra. Azóta hiába edzek heti ötször, hiába eszek pont annyit ami régen elég volt a fogyáshoz, mégis hízok. Van ötlet miért van ez?

Figyelt kérdés

Régen Norbi edzést követtem azzal értem el az eredményeket, az étkezés meg egy normál diéta volt, napi két-három étkezéssel. Két év alatt lefogytam 83-Kg-ra, és már annyira vékony voltam, hogy gondoltam elég heti, két három edzés, hogy megtartsam a súlyomat, kicsit többet is ettem, mind azelőtt. A súlyom egyre nagyobb lett, és amikor elértem a 96 KG-ot, kétségbeesésembe, elkezdtem Kettlebelezni, heti 3-4 Kettlebell edzés mellet, még mást is sportolok, és visszatértem a régen bevált étrendre, de még így is heti 1 Kg plusz jön fel rám, és nem tudom miért. A problémám az, hogy én többet már nem tudok edzeni, heti 5-6 alkalomnál (1 óra/edzés),viszont már enni se nagyon tudok kevesebbet, és nem értem, hogy mitől hízok, ha már ennyire sokat edzem, és rendesen diétázom.

Előre is köszönöm az ötleteket.

23 éves vagyok és 190 CM



2013. ápr. 12. 10:56
 1/8 Osynho ***** válasza:
100%

Alapvető probléma, hogy nem kúrákban kellene gondolkozni, hanem életmódot váltani. Be kell lőni egy megfelelő étrend + edzés kombót, amivel megmarad a testsúlyod.


Nem írtad le, hogy mit edzel és azt se, hogy mit eszel. Pedig ezeken múlik. Napi 1-2 kajálás nagyon kevés amúgy.

2013. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Osynho ***** válasza:
*2-3
2013. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Leírtam, hogy az edzésem heti három-négy Kettlebell edzés, ez kb. egy óra, és heti egy-kettő aerobikedzés, hogy ne mindig ugyanazt csináljam, ezek kb. 50 percesek, régen is így edzettem, csak akkor a Kettlebell helyet is aerobik volt. Így jön össze a heti öt- hat edzés.

Az étkezési szám tudom, hogy kevés, amikor 139 kilós voltam, és elmentem, egy étkezési tanácsadóhoz, Ő öt- hat kisétkezést javasolt. Két hétig betartottam az Ő utasításait, fogytam 30 dekát, de azt az étkezést én nem tudom betartani, egész nap éhes voltam, és zavart a munkába, az egész életembe. Ezért találtam ki ezt a három két-három étkezéses rendszert, és nekem ez vált akkor be, mert heti egy kilót is fogytam tőle, és nem gátolt semmibe.

Az étkezés kb. így néz ki, reggel iszok egy tejeskávét, cukor nélkül, egy kiflivel, vagy pirítóssal és egy pici felvágottat, az ebéd nálam normális volt, nem nagyon változtattam rajta, csak azért figyeltem, hogy a nagyon hizlaló kaja ne legyen, vagy ha ezt nem lehet megoldani, akkor abból kevesebbet ettem. A vacsora másfél kifli, kefirrel, vagy activia-val, egy kis felvágottal, és rengeteg zöldség (saláta, répa, uborka, retek, stb.) . Így étkeztem két évig, ezzel fogytam közel ötven kilót, és akkor bevált. Utána egy kicsit feljebb vettem az étkezést, és lejjebb az edzésszámot, és elkezdtem hízni, most hiába álltam vissza erre a rendszerre, most nem hat, és nem tudom mit kellene változtatni.

Előre is köszönöm a választ

2013. ápr. 12. 11:49
 4/8 Osynho ***** válasza:

Leginkább aerob edés kellene neked (futás, úszás, bicikli). Persze mellé nagyon hasznos pl a kettlebell is.


Ha elmentél az étkezési tanácsadóhoz, akkor ő biztos, hogy említette a fehérjebevitel fontosságát. Na ezt meg kellett volna fogadnod. :) Amit leírtál, abban szinte semmi fehérje nincs, ami egyébként is egészségtelen, nem csak a fogyás szempontjából. Reggel se egyél fehérlisztet, tehát pirítós, kifli tehát nem jó. A felvágottat meg alapbl kerüld, mert drága és tele van felesleges anyagokkal, a fehérjetartalma minimális. Mi az a normális ebéd? Ez így nem túl konkrét. A vacsora sem jó, max a zöldség, de azt se lefekvés előtt fogyasszad.


Napi 5 étkezéssel éhes voltál, 2-3-mal meg nem? :D Az hogy lehet? Én elég rosszul lennék napi 2-3 étkezéssel, gyakorlatilag éheznék. Gyorsulna az anyagcseréd is, ha 5x ennél.

2013. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 poiu ***** válasza:

Először is gratulálok. Másodszor egyél annyiszor, ahányszor jól esik. Tudományosan nem igazolt, hogy a gyakori evésnek bármi haszna lenne. Harmadszor, Te hízókúrán vagy, ha jól értem. Nyilván azt ebédelsz, amit adnak, de reggelire, vacsorára ne egyél inzulint emelő kajákat. Magyarán ne egyél keményítőt, amikor csak van választásod. Egyél annyi zöldséget, salátát, amennyi belédfér. Egy pontig csökkeni fog a súlyod automatikusan, utána megáll és akkor elgondolkozhatsz, hogy akarsz-e még fogyni.

Egy másik dolog: a kettlebelltől izmosodhattál, tehát nem biztos hogy a túlsúlyod tiszta zsír, lehet benne izomgyarapodás is. Hajrá!

2013. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tucatnyi nagy doktori nem íródott a többszöri étkezés pozitív hatásairól, de empirikusan eléggé bizonyított, hogy jobb.
2013. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 poiu ***** válasza:
Nagyon sok ilyen vizsgálat volt, végül ezeket összefoglalták és az derült ki, mindegy. Nehéz ilyen vizsgálatokat csinálni, sok a műtermék.
2013. ápr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A végén még kiderül, hogy a sok edzéstől az izomtömeged nő:)

Testzsírt mérsz?

2013. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!