Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pilates? (Kérdésed túl rövid,...

Pilates? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

sziasztok! Szeretnék alakot formálni mert kicsit hájas a hasam meg a combom, a többi testrészem viszonylag rendben van 163 cm vagyok és 49 kiló (tudom így vékonynak hangozhat), de nem vagyok izmos és el akarom tűntetni azt a kevés úszógumit, emellett gerinc ferdülésem is van és nem vagyok emiatt vmi hajlékony és hanyag a testtartásom, így ez jót tenne? Vmint mennyire fogyaszt? Mert jókat hallottam róla, csak videókon olyan lassúnak tűnik a torna, hogy furcsa


16l


2013. ápr. 14. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

nem fogynod kellene,hanem a testkompozíciódat átalakítani.

több izmot és alacsonyabb testzsírt.

a pilátesz egy gyógyító torna,nem az alakformálás a célja,nem a fogyás,hanem az egészségesebb,erősebb gerinc és a szebb testtartás.

te kombinálhatnád a fegyencedzéssel,ami az egész testre kiterjedő fejlődést biztosíthat és még megy is a gerincproblémákhoz,mert ebben is nagy hangsúly van a terület erején.

vagy.

az astanga jóga,ami még jó.

a gerinctorna a pilátesz és minden ilyesmi a jógából épül fel,ez az alap.

az astanga jóga meg legalább annyira nevezhető erő edzésnek haladó szinten,mint gerinctornának.

ilyen test és ilyen szintű erő is elérhető vele-

http://www.youtube.com/watch?v=loszrEZvS_k


aerob/kardió edzésnek meg nálad ugye nem játszhatnak az ugrálós dolgok,uh marad a kettlebell,szobabicaj.

2013. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi!! ment a zöld kéz :)
2013. ápr. 15. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:
igen, lassan kell csinálni, én pont azért szeretem, mert utálom az ugrabugrálós, aerobik szerű dolgokat, ahol mire megértem a feladatot, vége van, és kiköpöm a tüdőmet...a gerincferdülésre pont jó, mert kímélő, és a gerincedet fogja erősíteni.
2013. ápr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!