Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomnövelés kiegészítők...

Izomnövelés kiegészítők nélkül, lehetséges?

Figyelt kérdés
ezalatt azt értem, hogy 1,5-2óra egész testes edzéssel (hétfő-szerda-péntek) el lehet-e elérni eredményeket izomnövelés téren? Emellett nincs helyes táplálkozás (kb 40-50G fehérjét viszek be naponta, normál étkezéssel), se táplálék kiegészítők.

2013. ápr. 28. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is nem kellene 2 órát edzeni, inkább 60-70 perces kemény edzés kell.

Másrészt lehet fejlődni tápkieg nélkül is, de a 2g x testtömegkg fehérje és az 5-6g xttkg ch legyen meg. 50 g fehérje az lóf@sz, nem elég egy sportolónak.

2013. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:
hát így ahogy te csinálod aligha
2013. ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
utánnanéztem egy kicsit a fehérjéknek.... amit írtam, az hülyeségnek bizonyult, de kb 90-100grammot megeszek 1 nap
2013. ápr. 28. 19:05
 4/10 anonim ***** válasza:
ha 50 kilós vagy, akkor okés, egyébként az sem sok.:)
2013. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Természetesen lehetséges az izomnövelés kiegészítők nélkül is. Megfelelően kell edzeni és étkezni. Az edzésed túl hosszú, nagyjából 1 órába bele kellene férned. Tömegnöveléshez kalóriatöbbletet kell biztosítanod, ezen belül fontos a megfelelő mennyiségű fehérje. A testépítők aranszabálya durván 1 gramm testsúlyfontonként, azaz kb. 2,2 gramm testsúlykilogrammonként. De próbálkozhatsz kevesebbel is, mondjuk 1,5 grammal, aztán meglátod.
2013. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
77 kilós vagyok, 190cm magas, zsír maximum 5-8 kg van rajtam, megpróbálok minél több húsfélét enni, tejet inni, meg keresek jó ízű, olcsó proteint is, csak kevés sikerrel :(
2013. ápr. 28. 19:24
 7/10 anonim ***** válasza:

ez jó protein és megtenné:

[link]

Nincs ízesítve, de azt te is könnyen megoldhatod otthon ha annyira fontos:)

2013. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A túrót se felejtsd ki. Viszonylag olcsó, és nem kell elkészíteni.
2013. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jó minőségű olcsó finom protein? =csirke...

ameddig az alap kajád nincs rendben, addig minek az étrend-kiegészítő? addig mit egészítesz ki vele?

2013. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Simon0211 ***** válasza:
Természetesen lehet mindenféle kiegészítő nélkül is fejlődni, de nem lesz a fejlődés olyan dinamikus mint egyes porokkal. Én személy szerint több mint 2.5 évet edzettem mindenféle kiegészítő nélkül, viszont egy igen jó étrenddel és egész szép méreteket elértem. Nagyjából egy hete csaptam le az első doboz fehérjémre, előtte mint írtam, semmilyen kiegészítőt nem használtam, és így is sikerült elérnem a 183 centimmel 40-es kart, 127-es vállbőséget, 60as combot és 40-es vádlit 19 évesen. Ezek nem világbajnoki méretek, de nem is egy átlagos 19 éves méretei. A táplálék kiegészítők mint a nevükben is le van írva csak kiegészítők, amik elősegítik a fejlődést, nem pedig alapjai a fejlődésnek. Az alap egy jó étrend, megfelelő edzés és kellő mennyiségű pihenés és csak ezek mellé jönnek a kiegészítők. Alapvetően ahogy már előttem is írták a 2 órás edzés túl hosszú mg egy egész testes edzésnek is. Próbáld meg az edzésedet 1-1.5 óra közé szorítani, de semmiképp ne 1.5 óra fölé. Minél hamarabb kész vagy annál jobb, persze ha csak szabályosan edzettél és kellő mennyiséget.
2013. ápr. 29. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!