Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell chi- (csít)...

Hogyan kell chi- (csít) blokkolni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy valakivel verekedni fogok és azt akaro hogy ne ütlegeljem őt csak egyszerűen blokkoljam a csíjét ? Lehetséges ez? Mi az a pont ahol meg kell nyomni ha tudtok vidiket is linkeljetek ! Köszi

2013. ápr. 30. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Először is ha lehet kerüld el a verekedést, csak akkor támadd meg, ha meglendül a keze feléd! Amúgy kerüld el. Ha mégsem sikerülne elkerülni (DE TÖREKEDJ RÁ!) akkor mondok pár technikát. Ha meglendíti az öklét feléd, próbáld meg kiblokkolni alkarral, vagy hajolj le, akár ugorj ki oldalra! Bár nem hiszem hogy belehalsz egy ütésbe, de próbáld meg kikerülni! Figyeld a vállát, a testbeszédét! Ha az ember erőset üt, előtte picit lefelé mozdul a válla. A két öklöddel védd az arcodat, a fejed döntsd le enyhén, nehogy torkon üssön! Szóval egy példahelyzet: Nem sikerült elkerülni a verekedést. Felállsz elé, ökleiddel a kezedet véded, nyakad ledöntöd, könyökeid a bordáidnál legyenek hogy védjék. Feléd üt. Ha azt túlélted, mondok pár támadási trükköt: Felesleges horgokat ütni neki mint a filmekben. Pár lehetőség: térden rúgod, vagy a comb külső részét ha megrúgod neki összeesik, mert fáj. Gyomorszájon ütöd: ettől is összecsuklik. Jó ütés még a halánték, ettől megszédül. Ne akard kivégezni, ha betalál egy ütés és összecsuklik, tűnés. Mivel fejrúgásokat nem hiszem hogy tudsz, akkor nem írtad volna ki a kérdést, de rúgni érdemes: térdre, külső combra..belsőre még jobb, mert akkor onnan nem áll fel az tuti. Ha közel megy és megfog: Próbáld a lágy részeket ütni, ne félj ágyékon ütni! Ide jöhet még az orr is, ha jól orron kapod nem lesz gáz. Szóval összességében: védd magad, ahogy leírtam, és ha van alkalmad rúgd gyomorszájon és spuri, vagy ott az ágyék! LEHETŐSÉG SZERINT KERÜLD A HARCOT, MERT KOMOLY ÜGY IS LEHET BELŐLE! EGY IGAZI HARCOS KERÜLI A HARCOT ÉS CSAKIS VÉGSZÜKSÉG ESETÉN VÉDD MAGAD! De hülyeségek miatt, pl. csaj vagy mert beszól ne verekedj! Csak okosan, ha nem akarsz javítót! A chiről magyarázhatnék sok mindent, de az sok idő lenne. Szóval próbáld meg elkerülni, ha nem sikerül üss meg egy lágy részt hogy összeessen (Torkát sose mert megfullad a vértől és meghal, torkot sosem ütünk!) és futás! Sok szerencsét az ÖNVÉDELEMHEZ. Üdv.: Egy "hobbi" harcművész és katonasulis hallgató!
2013. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Hát én nem tudom ,hogy mit szívtatok ,de túl sok narutot néztek az is biztos....
2013. ápr. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
huh.. Köszönöm szépen! Van pár kifejezés amit nem értek. Tudnánk skypen beszélni? Nevem: zsomboo
2013. ápr. 30. 21:23
 4/14 A kérdező kommentje:
hát 21:09 :nem nagyon nézek narútot de láttam videókba hogy olyat beleütött mutató és középső ujjal hogy lebénult az egész karja! Szerintem ebben van valami!ÉS NE NARUTÓ!
2013. ápr. 30. 21:28
 5/14 A kérdező kommentje:
bocsánat 21:19 esnem mondtam!
2013. ápr. 30. 21:28
 6/14 A87 válasza:
Chi-t akarsz blokkolni? Dugj a Se**ébe egy parafadugót. Komolyan képzetlenül verekedni... ha van elég eszed, akkor menni fog. Rutin 1. No chi. 2. Nerves. 3. CALM. 4. CALM. 5. Tüdő támadása, oxigén deficit pár percre, akkor te jössz. Dim Mak-ot már nem fogsz normálisan tanulni Mo.-on. Amihez meg sokminden más kell. Feljtsd el a idegek közvetlen támadását. MMA, Krav Maga kezdetnek jó... ((én fordítva csináltam - mmint ezeket most utólag (is) - de az más úgy)) Előbbiekkel lehet "bunyózgatni" ha ezt akarod... de itt magyarázni... no sense pal.
2013. máj. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
csak az a baj vele hogy ez nem egy kis haveros verekedés lenne és nem tudom mikor lesz mert be van rám pöccenve és bármikor azt mondja egy rossz szót szólok nekem jön!múltkor meg sikeresen elfutottam amikor nálam 5 évvel idősebb haverjait hívta!
2013. máj. 1. 20:10
 8/14 qwertzoo ***** válasza:

Hát ez jó :D... kicsit sok kung-fu filmet néztél.


Egy verekedés nem úgy néz ki mint a filmekben.

2013. máj. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem kellene annyi Avatar-Korra legendáját nézni, ott vannak a chiblokkolók. :)
2013. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Neked nem kéne XDD Valaki más? Aki Jobb választ ad!
2013. máj. 4. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!