Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Örök vitás kérdés, Power Protein?

*Endii* kérdése:

Örök vitás kérdés, Power Protein?

Figyelt kérdés

Mostanság ahogy olvasom, ismét eléggé népszerűek lettek a PP-s kérdések. Ha visszaolvasom a régebbieket, ott még csak-csak ajánlgatták a kérdezőnek, vagy úgy is írták, hogy ez is megteszi, ha nincs pénze másra, de ahogy mostanság olvasom, mindenki teljesen ellene van a nagymértékű szója miatt, és ennek káros hatásairól van szó.

Én amikor megtehettem, fél éve még mindig tejsavóproteint, és minőségi proteineket ettem. Mióta kevesebb pénzem van, áttértem a kevert proteinekre, és kizárólag edzés után megy tejsavó. Abszolút nem érezném, hogy rosszabbul fejlődök, jobban sem. Mellékhatásokat eddig nem tapasztaltam, semmi problémám.

Most akkor mi a helyzet? :))



2013. máj. 13. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Engem is foglalkoztat ez a kérdés, mert azért az ár nem egy elhanyagolható tényező. Ezek a káros hatások élelmiszereknél általában úgy működnek, hogy sokáig kell sokat enni belőlük, és akkor talán lesz velem, meg ha eleve érzékeny vagy rá. Én kétszer vettem eddig PP-t, először nagyon puffasztott, kellemetlen volt, másodjára viszont egyáltalán nem. Nekem se az állagával, se az ízével nem volt különösebb bajom, de ugye persze a negyedik kilónál már kicsit az agyára tud menni az embernek :D De ez mindennel így van, valamit valamiért, a kis kiszerelés drága.
2013. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az van, hogy nyilván nem pár vödör után fogod érezni a hátrányait, hanem pl lehet hogy csak évek múlva. Pl lecsökkent hormonszint, allergia vagy akár komolyabb betegség is a GMO alapanyag miatt. Így én jobbak látom, ha nem kockáztatok. De tőlem eheted, ha neked így tetszik.
2013. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 tap bela ***** válasza:
Szerény vélemény a szója, búza fehérjékkel kapcsolatosan továbbra is, hogy kihagyom. Ha olyan tök jó lenne, akkor a whey, kazein, egg proteinek gyártását leállítanák, és a piac tele lenne szójás dobozokkal. De nem azt látom, hogy a nyugat európai vagy amcsi márkák nagy betűs reklámokkal sorra dobnák a piacra. Az tény, hogy idehaza, mind a 3 magyar márka is piacon van szójahalmazzal. Sőt versengenek, ki tudja a 4-5kg-os dobozt akár 10.000Ft alatt a vevőknek adni. Az is tény, hogy akinek kevés a pénze, de továbbra is testépítéssel foglalkozik, azok egy része kipróbálja. Emlékszem pár évvel ezelőtt, ha kimondtam a szója protein szót, már leszóltak. És most érzem ugyan ezt. Valószínűleg akik beválalták, azok kb. úgy jártak, mint én (szerencsére 1-2 adag és nem egy vödör). Hányinger, puffadás, gyomorgörcs, éktelen szarr íz. Szóval részemről soha az életben.
2013. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Látod, ott a homály, a vita körülötte.

A kb 25 éves musclemag-es Testépítők enciklopédiájában levezetik, hogy a szójával bevitt hormonokból hogyan lesz tesztoszteron minden probléma nélkül, máshol azt írják, ha megiszok 1 szójaturmixot, az olyan mintha 1 doboz fogamzásgátlót vettem volna be.

2013. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
De ha már nem egyértelmű, akkor jobb nem kockáztatni én azt mondom.
2013. máj. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 tap bela ***** válasza:

[link]


[link]


Nem tudom a kérdező hogyan vélekedik, de engem a szójaprotein sosem győzött meg.

2013. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Most akartam én is linkelni. De a fenti cikkben is ott van:

[link]


Szóval neked lehet, hogy nem bizonyíték, nekem az és jobb nem kockáztatni. De tőlem te eheted, nekem nem gond.:)

2013. máj. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ja ezt most nem ide akartam, de jó lesz ez itt is.:)
2013. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 snack16 ***** válasza:
Nem írom le mégesgyszer. Én is már több mint egy fél éve kevertet iszom. Eleinte myofusion edzés után, power pro este. SEMMIvel nem volt rosszabb mint a sciteces piros dobozos Whey pro. Utánna elfogyott a whey maradt a kevert. Ha te nem puffadsz be tőle, és fejlődsz, és ennyi pénzed van vedd továbbra is azt. Mindenki alsóbbrendű proteinezik össze vissza. A szóját leszólók a neten olvasták hogy rossz a GMO szója, habár ez sem feltétlen igaz(nincs eléggé kimutatva) és az összes euban forgalmazott szója non-gmo-na kell lennie. A sima szójával semmi baj sincs, sőt az izoflavonok jók(nyilván nem kilószámra). Van egy valag link hogy a szója is ugyan olyan jó, de legrosszabb esetben 2.-3. helyezett a ranglistán. Ez mégiscsak egy komplexebb táplálék (pp) mint a sima savó, bármikor ihatod, míg a savót NEM(pl este,napközben). Van benne vitamin,taurin,raksz bele maltrodextrint vagy dextrózt és bármikor használható cuccod van. Ez lagalább több ideig fentartja az anabolikus/anti-katabolikus környezetet. Vehetsz hozzá bcaa-t, emésztőenzimet, esetleg este egy kis olíva(ez még olcsó), halolajat(mindenképp kapszula a szaga miatt:D). A power pro a biotechtől jobb mert inkább tejfehérjét tartalmaz. (Ca-kazeinát, tejsavó konc, szója izolátum) és mindkettő aszpartám mentes(ha ez számít). A szója mint fogamzásgátló nagy baromság, gondolkodj...növényi hormon,hasonlít az ösztrogénhez minimum 100x gyengébb ha nem 1000x plusz tegyük hozzá hogy SER mint pl a tamoxifen is. Ez hosszú biokémiai leírás lenne. egy pár kutatás szerint semmilyen hatással nincs a hormonszintekre, másik egyhe DiHydroTestosterona szint csökkentést ír le( utóbbi felelős a prosztata rákért,kopaszságért,nagyon erős androgén, anabolikus szteroidok nem aromatizálódó alapanyaga különböző kötésekben "tálalva") Ami előbb elnőiesítést illeti, az a xeno-ösztrogén, ha nem ez is egy újabb felkapás amit megcáfolnak, alaptalanság miatt.) Nem a tejsavó fogja eldönteni hogy te hol tartasz. Az edzés, kaja fogja... és ami használ az jó neked azt használd, ne hagyd lebeszélni magad mert pár ember azt hiszi okosabb(és mert ezt verték beléjük):D Ha jól tudom a BV a nitrogén visszatartást jelenti, különben a 150%-os tejsavó BV hogy is létezhetne?? 150x-es felszívódás??? Sántít! Nitrogén visszatartás, ez már lehetséges! -De az inzulin válasz mértéke is más.- Míg a PDCAA szerint a szója is és a tejsavó is 1 tehát miről beszélünk hogy fos hasznosulás?(marhahús 0,92) Teljes fehérje, ha hozzáadod amiből kevés van benne az nyilván más tészta. Ennyi
2013. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Oké, akkor idd a szóját, van sikeres testépítő, aki iszik szójafehérjét is ez tény.

De azt sem gondolom véletlennek, hogy a MuscleTech R&D égisze alá tartozó MuscleMag-szakkönyvben fél oldalon keresztül vezetik le azt, hogy a szójából hogyan szívódnak fel a hormonok (bár főleg tesztoszteront ír).

2013. jún. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!