Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elszeretnék kezdeni sportolni...

Elszeretnék kezdeni sportolni egészség javítás miatt, mi a legjobb sport erre?

Figyelt kérdés

21éves vagyok, 13éves korom óta dohányzok rendszeresen (még) és kb 15éves korom óta nem mozgok egyáltalán semmit. Az egészségemmel folyamatosan gond van, hol a szívem, hol a fejem, hol a tüdőm, hol a végtagjaim fájnak. Elhatároztam magam, hogy még most amíg nem olyan késő életmódot váltok. Elkezdtem futni, az első alkalommal 15perc folyamatos futás volt, nagyon megterhelt, de jól esett, viszont utána egy hétig minden bajom volt a szívem is nagyon szúrt. Tehát inkább a legalján szeretném elkezdeni és fokozatosan hozzászoktatni a testem. Súly problémáim nincsenek, de félek hogy több kárt teszek vele, mint hasznot. Tudna valaki egy "edzés tervet" ajánlani nekem? Nem esztétikailag akarok változni főleg, hanem egészségügyileg. Ha szükség van részletesebb leírásra magamról, akkor üzenetbe szívesen válaszolok.

Szeretném, ha olyan segítene, aki ért hozzá, vagy hasonló helyzetből indult neki. Előre is köszönöm szépen!



2013. máj. 29. 12:43
 1/4 Zakathol ***** válasza:

A futás és általában a kardio jellegű mozgások teljesen jók a te esetedben.

Nyilván full edzetlenül nekiállni futni, utána persze hogy minden bajod lesz, de ha szépen fokozatosan, először rövid távokat futsz le, akkor hozzá fog a szervezeted edződni.

Először fusd ezeket a 15 perceket, amíg nem szoksz hozzá a terheléshez, utána szépen fokozatosan futhatsz egyre többet.

2013. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Elsösorban bármilyen sporthoz nekilátsz fontos az izmad bemelegítése, hogy később ne legyen baj. :)

A legelönyösebb az úszás, itt mindenedet megmozgatod, kitudsz kapcsolni, és kellemesen elfáradni ami után egy jó nagy pihentető alvás követ. Heti 2x - 3x ha teheted menj úszni. Egy próbát megér :)

2013. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Linkoln ***** válasza:

Kerékpárt könnyebb megszokni mint a futást. Tovább lehet fenntartani a mozgást. És hazsnálható közlekedésre. Midnen ami kell egy JÓ bringa, amivel nem csak az izomteljesítmény magas, hanem könnyű hajtani és a keringés is fel tud zárkózni hozzá. Tehát minél outi-sabb bringa.

De futás is jó, csa ahhoz több motiváció kell.

2013. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

[link]

Sok sikert! a futás fantasztikus sport! :)

2014. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!