Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 16 évesen megéri elkezdeni...

Vad-Ász kérdése:

16 évesen megéri elkezdeni Aikido edzésekre járni? Vagy már késő van?

Figyelt kérdés

2013. aug. 21. 13:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Nem fogsz színvonalas Aikido-t találni, de mondhatjuk megéri, nem késő. Csak jó edzőt találj aki nem csak varázsolni tanít meg, hanem harcban győzni is, gyakorlatiasan.
2013. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 aikiboxer ***** válasza:
Nem késő, hanem korai. Először tanulj egy kis bokszot vagy ilyesmit, mert anélkül az aikido se fog működni.
2013. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
Simán megéri, különben is az Aikido nem az a fajta sport, amihez olyan nagy megerőltetés szükséges, mert főleg védekező fogásokat tanulhatsz meg benne... még 25-30 évesen is el lehet kezdeni szerintem.
2013. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 dftgsgvghgev ***** válasza:
Hi. Nincs hozzá késő.
2013. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:

TaplalkozasHarcuves- Ne írogassál már hülyeségeket, ember!

Mi az, hogy nincs színvonalas aikido Magyarországon?! Ismered te a szervezeteket és a mestereket? Tudod ki az a Szabó Balázs, Karászi Sándor, Gollob Szabolcs, Katona József...stb. Ismered te bármelyiküket is?? A szervezetüket? Az aikidojukat láttad már??? Szerintem nem..

Ja és még valami. Az aikidoban nincs győzelem és harc sincs. Az aikido mindezek elkerülésére való. Ha aikidozol, nem harcolsz, Hanem éppen elkerülöd a harcot. Ha harcolsz azt már nem nevezheted aikidonak. Az már más.

2013. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

nem magyarországi vagyok.

Szerbiai azon belül Vajdaság azon belül Zenta

2013. aug. 22. 15:20
 7/30 anonim ***** válasza:

Igen kedves utolsó válaszoló, ismerem.


Katonától én is tanulnék, bár eddig nem jött össze úgy, hogy találkozzak vele. Mert mást tanultam, de ez lényegtelen.


Na most, tudod mit tanulnék Katonától? Ha elkezdesz gondolkodni.. egy harcművész nicknevű fazon mit tanulna egy Aikido mestertől.. hmm, mi jutna eszedbe?


Nyakat törni tanulnék Katonától, azért járnék le az edzésére, hogy gyakoroljam hogyan lehet hatékonyan széttépni egy ember ízületeit, aztán belevágni úgy a betonba, hogy eltörjön a nyaka. Aikido-t tanulnék tőle, vagy egy hasonló tudású mestertől. Ez alighanem harc, vagy te máshogy nevezed?


Igen, 1-2 mester van, kiképzőtisztek, néhány civil aikido-s.. EGY EGÉSZ, KI.C.SESZETT 10 MILLIÓS ROHADT ORSZÁGBAN !

Több a kravmagás b.u.zi mint a komoly aikido-s! Na kérlek szépen, ezért mondom én azt, hogy nincsen színvonalas Aikido itthon. 1-2 (meg tucat +1) mesternek pedig tisztelet, és további jó munkát a komoly, kiemelkedő harci értékű Aikido oktatásért. Legyenek többen, mert zavarja a csőröm hogy önvédelemre felkészítésért thaiboxolni meg kickboxolni mennek a fiatalok, mert a sok kamu aikido klub már majdnem annyira lejáratta magát mint a versenykarate klubok.


Egyébként veled.. ha te azt mondod az Aikido nem harcra van, azt hiszem nincs miről beszélünk. Én mást látok az Aikido-ban mint te, tehát amit ÉN színvonalasnak találok az lehet számodra érdektelen, ami számodra jó, lehet számomra jelentéktelen..


Van még vita? Úgy érzem igazából nincs, eltérő nézetek vannak, sosem fogunk megegyezésre jutni, hagyjuk is. Azért azzal zárnám, hogy az az Aikido oktatás, klub, egyesület ahol a tanulók, a mester, akárki nem ver el hasonló edzésidővel rendelkező mondjuk ökölvívókat, az ne nagyon villogjon. MINIMUM egyenlőként kell tudni fellépni minden lágy harcművészetnek a kemény stílusokkal szemben, még visszafogó szabályok között rendezett megmérettetéseken ('versenyeken'). Nyilván hátrány ilyenkor, hogy nem lehet eltörni a versenytárs karját, de aki boxol és aikidozik is, attól hallottam hogy kesztyűvel is szépen el lehet szórakozni.. azaz nem arról van szó, hogy az aikido nem állja meg bárhol a helyét.. hanem hogy jól kell gyakorolni.

2013. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 dftgsgvghgev ***** válasza:

Hi. Amennyire tudom a szerb aikido vonal erősebben húz az aikijutsu felé, ami már jujutsu vonal, így pl. Aczél ízlésének is jobban megfelelne. Edzőtársaktól, akik voltak már pl. Ukrajnában, lehet tudni, hogy a keleti határon túl keményednek az edzések.

Szerbiában csak Mirko Yovandic-ról hallottam, aki alá itthon pl. Márton Imre is tartozik Makón. A minőséggel nem lehet gond Jovandic-nál, egyrészt mert Márton sensei nem tanít hasznavehetetlen dolgot, így kétlem, hogy a japán aikikai felé olyan mesteren keresztül tartaná a kapcsolatot, akinek a munkájával nem ért egyet. Másrészt, Jovandicnak 6 danja van a japánoktól, és egy-egy országban kevés 6 danos császkál, nálunk is csak kettő van aikikai fokozattal, tudtommal. Ha a közelben találsz hozzá tartozó dojot, avval nem veszíthetsz (az honlapokon általában kiírják, ki a vezető instruktora a dojoknak).


Ez lesz a honlap: [link]

És talán ezek a klubjai (melyek munkáját ő felügyeli, tehát a dan-fokozatokra előtte vizsgáznak), de a nyelvvel hadilábon állok, és a fordító nem sokat segít: [link] clanice.html


A Google Zentán csak Real Aikido-t ( [link] dob ki, azt is csak egy eldugott .pdf file-ban. Ez nem aikido abban az értelemben, hogy a budo-vonal (amit a kolléga kiemelt korábban) hiányzik belőle, és kimondottan önvédelemre lett kitalálva, szerbek által. Viták vannak arról, mennyire aikido, ill. mennyire hatékony (az aikidorol ugyanilyen viták vannak, szóval ez nem oszt, nem szoroz).

2013. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link] (27.28.szam)

ezek az oldalak vannak,melyeket linkeltem.

Az igaz hogy az egyik az Budo-Real Aikido

ez akkor most budo vagy aikido<?>

2013. aug. 23. 15:26
 10/30 anonim válasza:

Kedve TaplalkozasHarcmuves!

Valóban nem értünk egyet. A te nézeteid is mások és az enyémek is. De amiben te hiszel az már nem aikido. Lehetséges, hogy azokat a technikákat használja- aikido címszó alatt, de nem aikido. Egyszer kérdezd meg egy szeminárium alkalmából idelátogató japán mestert, arról, hogy mondja el neked mi is valójában az, amit a JAPÁNOK AIKIDONAK NEVEZNEK! Hidd el meg fogsz lepődni! -nem a technikákról fog neked kétórás kiselőadást tartani, hanem a filozófiai dolgokról,az elméről. Tudod azt mondják, a technikát minden hülye meg tudja tanulni, de nem mindenki tudja "megtölteni" tartalommal.És üres lesz az aikidojuk. Ha nem érti meg a lényegét -ami nem a technika, az csak eszköz- sosem lesz hatékony. És ekkor kezd el mindenki, más harcművészetre is járni és azt mondani: "jaj ez az aikido nem használható önmagában, kell mellé egy kis box egy kis ez meg az... A japánok erre azt mondják, ez azért van mert nem érted az akidot.

2013. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!