Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám így megvédeni...

Hogyan tudnám így megvédeni magam? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kezdtem a középiskolát... és hát elég sz.r osztályba kerültem; a többség 2-3 évvel idősebb nálam mert megbuktak. Ezzel kb mindent elmondtam arról, hogy mennyire "eszesek". Nagyon sokszor belémkötnek, beszólnak, most meg is fenyegetett az egyik, hogy majd megver (3 évvel idősebb). Kicsit magasabb vékony testalkatú. Sajnos a házirendben benne van, hogy gázsprayt és más, önvédelmi legális/illegális eszközt vinni tilos, tehát nincs az, hogy rámtámad én meg lefújom. Így, hogy lenne esélyem? 172 cm, 53 kg, 14/f vagyok.

2013. okt. 11. 19:20
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
én a helyedben boksz edzésekre vagy vmilyen más küzdősportra járnék, így meg tudod védeni magad és erősödsz is
2013. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá csak az a baj, hogy hétköznap késő délután van edzés és nem lenne időm tanulni. Egyébként erősítést csinálok súlyzóval stb. csak az nem tanít meg verekedni.
2013. okt. 11. 19:38
 3/22 aikiboxer ***** válasza:
100%
Bokszedzés, csak az segít.
2013. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát akkor megpróbálom besűríteni/meggyőzni a szüleimet. Egyébként nem tudná valaki megmondani, hogy milyen bűntetést kapnék ha gázsprayt vinnék az iskolába, és ha kellene használnám is? (Természetesen csak önvédelemre) Megéri megkockáztatni?
2013. okt. 11. 20:21
 5/22 anonim válasza:
ha önvédelemre használnád, akkor szerintem egy igazgatóival megúsznád, de ez persze az én véleményem
2013. okt. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%
ha a suliban használod, jó esetben kirúgnak, rossz esetben nem szólnak róla senkinek, másnap elveszik tőled, és téged fújnak le vele... én ezt tenném, ha még sulis lennék, és valamelyik kis nyomi lefújt volna akit vertem... az egyetlen egy esélyed, ha összebarátkozol velük, és még véletlen sem említed előttük az eszességüket, különben kegyetlenül rossz 3-4 éved következik... volt olyan kis takony nálunk akinek még a cipőjébe is belehugyoztak... nyugi én nem én csak karfeszítéseket gyakoroltam rajtuk :D
2013. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha nekem jönne egy 3 évvel idősebb csávó nem érdekelne, hogy mit kapok csak ne verjen meg. És ha úgy nézzük verekedni is tilos a házirend szerint szóval abból se biztos, hogy jobban jönnék ki.
2013. okt. 11. 20:36
 8/22 A kérdező kommentje:
Szerinted ilyen barátok kellenek nekem? A pláne, hogy nem is én kezdtem hanem beszólt én visszaszóltam erre közölte, hogy megver.
2013. okt. 11. 20:39
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
lehet, nem ilyen barátok kellenek neked, de napi 6-8 órában össze vagy velük zárva... vagy jóban vagy velük, vagy ha nem is minddel de 1-2 biztosan van köztük, akik sokkal normálisabbak mint elsőre gondolod... de ha így állsz hozzá a dologhoz, akkor te sem vagy picit sem "eszesebb"... és mivel kamaszkorban tombolnak a hormonok, előfordulnak dominancia harcok az összezárt fiúk között, ha te vagy a kisebb, még a pofád is nagy és egy olyan "barátod" nincs az osztályban, akit a többiek "tisztelnek" akkor csak sajnálni tudlak, mert ennek bizony szomorú vége lesz...
2013. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Oké, nem ismerem őket évek óta, csak lassan másfél hónapja. Ez nem sok idő, nem lehet egy embert ennyi idő alatt kiismerni, de senki nem fog másfél hónapot végigszínészkedni, hogy idiótának nézzék. Ennyi idő alatt ha mást nem is de azt meg lehet állapítani, hogy ki mennyire normális/nem normális. Az, hogy mennyire "eszesek" hozzám képest az majdnem mindegy de van amelyik már kétszer bukott nekem meg 4-es fölött volt az átlagom. Persze ne értsetek félre ez nem dicsekvés. Az, hogy nagy pofám van az túlzás szimplán csak ha valaki beszól akkor visszaszólok, ennyi ezzel nagyon sok ember van így. De sosem én kezdem a beszólogatást! Ha már itt tartunk, akkor volt egy osztálytársam aki sose szólt vissza semmiért, pár hónap múlva meg teljesen bolond lett, utálta az iskolát, aztán néha kitört belőle, jól megvert valakit és kezdődött előről. Na én ezt nem akarom!
2013. okt. 11. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!