Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomszakadás lehet?

Izomszakadás lehet?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Aktívan sportolok (kézizek, futok stb.) Pár hónapja tornázni, nyújtani kezdtem (rg. edzésre is járok).... jól ment, pár napja lement végre a spárga is...teganap viszont nem melegítettem be annyira, mint szoktam, és anélkül mentem le. Mikor lement egy pattanás szerű hang hallatszott az elől lévő (jobb) combom belső feléből, mit éles fájdalom, zsibbadás kísért... Reggelre ez még roszabb lett, nehézkesen emelem meg, és állok rá, érintésre is fáj. Mi lehet ez? Izomszakadás? Ha igen, tudom folytatni a sportolást anélkül, hogy hosszútávon a teljesítményem "rovására" menyjen?:/ Előre is köszönöm a válaszokat, és bocsi a regényért..:D

14/L



2013. okt. 24. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok orvos, biológia órán mindig figyeltem. :) Több, mint valószínű, hogy izomszakadás, bár efelől akkor tudsz 100%-ban megbizonyosodni, ha még 2 hónap múlva is fájni fog bizonyos mozdulatoknál. Sajnos néhány hónappal ezelőtt én is úgy jártam, ahogyan te, csak én még a 3. reccsenés után is folytattam. Aztán jött 2 hónap szünet, azóta újra csinálom folyamatosan, és spárgánál már nem fáj, bár azért óvatosabb vagyok. A voltaren meg a hasonló kamukrémek semmit nem segítettek.
2013. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos azóta is fáj...:/ A különböző kenőcsök nekem se segítenek, nem nagyon tudom mit csináljak még vele...de köszönöm a válaszod!:)
2013. dec. 8. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!